Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mérnöki szak végzése közben...

Mérnöki szak végzése közben fellehet készülni angol B2-es nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy az szak amin tanulok elfogadja az én német B2-es nyelvvizsgamat is, de ha nem angol akkor le kell tegyek egy szintén B2-es szintű záróvizsgát, tehát inkább letennék egy nyelvvizsgát, mert azzal már az is meglenne. Én úgy terveztem h egyetem után ragyurok, és egy év alatt megszerzem az angolt is, mikor.mar csak azzal kell foglalkozzak, de ez így nem fog összejönni. A gond az h könnyen ellehet csúszni a képzésen, és rengeteget kell tanuljak. Angolt tanultam a gimiben is, de akkor még nem volt rendesen elmagyarazva h angol nélkül nem lesz belőled semmi és az irodalmat magoltatták velünk, es mivel a nembol előrébb voltam, ig azt tanultam. Angolból olyan A2-es szinten állok. Úgy érzem, hogy a nyelvtanával nem lesznek bajok, de a szokincsem erositenem kell, passzív szokincsem olyan 1500-2000 szó ha 1-2 hetet raszsnok és imetelek. Úgy tervezem , hogy nyáron rendesen rafekszem, de szorgalmi időszakban, csak lassan tudok haladni. Szorgalmam megvan. Szóval..Lehetséges e ? Volt valaki hasonló cipőben ? Esetleg valami ötlet / tanács ? Heti 25-szó megtanulasaval suli alatt elérnem az adott szintet ? Persze nyáron napi sok sok órát foglalkoznék vele

2017. jan. 25. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

" Heti 25-szó megtanulasaval suli alatt elérnem az adott szintet ? "


Az oviban elég.

2017. jan. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kérlek ne egyetlen egy mondatomat ragadd ki a szövegből ,hanem az egészre válaszolj
2017. jan. 25. 23:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt nem mondtad, hogy hányadéves vagy most. Személy szerint én csak passzívan foglalkozom év közben nyelvvel (mondjuk heti 5-10 óra angol olvasás, írás, hallgatás), illetve nyáron magántanár mellett heti pár órát. Amint elkezdődnek a zh-k én biztosan feladnám a nyelvtanulást.

Nem érzem úgy, hogy egy németből letenném a közepet diploma végére, bár az angolnál inkább a felsőfok a nehéz, és amúgy is minden nap használod.


Egy hosszú nyár alatt biztosan lehetséges a2-ről angol középfokot letenni, csak ehhez elég sok akaraterő kell, meg egy jó nyelviskola.

Az erasmus és hasonlókat csak azért nem említettem, mert bár ott biztosan megtanulsz középfokon angolul, azonban az is csúszást jelent sok esetben.

2017. jan. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most lesz a 2. Félévem. Itt heti sziten írjuk a zh-t, olyan 20-25 zh-m lesz a szorgalmi időszakban és átlagosan 4 vizsgam amelyek között van nagyon könnyű és nagyon nehéz is.
2017. jan. 26. 01:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor be vagy táblázva.
2017. jan. 26. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!