Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol szótár? Milyet vegyek?

Angol szótár? Milyet vegyek?

Figyelt kérdés

Egy alap szintel rendelkezek az angolba.Ujra neki akarok fogni a tanulásnak de nincsen szótáram. Tudnátok egy jó fajtát ajánlani? Nem tudom h milyenek vannak és h melyik a jó. Olyan kéne amiben SZINTE minden benne van még a Have is. Az nagyon fontos :)) 7e max


Illetve ti hogyan szoktatok megtanulni 1-1 szót? Ugy értem h mind a 3 jelentését megtanuljátok a szónak?(ige,főnév,melléknév)


És hány jelentést kell megtanulni pl ha egy szó főnév vagy ige és van 12 magyar jelentése?


2017. jan. 26. 07:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a csökkent értelmű medvebocsok nevében tudom mondani, hogy ha megpróbálod a teljes szótári információt megtanulni, akkor a 25 új szavat tartalmazó olvasmányhoz 200 szót kellene megtanulnod... És annak nagy része úgyis kiesik, mert ama bizonyos szerepben csak másfél év múlva találkoznál vele először. Szóval én már nagyon régóta csak azt a jelentés szótárazom ki, ami éppen felmerült.

De ha van agykapacitásod... ismerek pár embert, akik 40 éves korukra is részleteiben fújják az egyetemen tanultakat, miközben én félévről félévre újra kénytelen voltam megtanulni... meg olyanokat, akik így kezdik a mondatot, hogy: de hiszen ezt már kérdezted 3 éve szeptemberben Soroksáron... arra sem emlékeztem már, mikorvoltunk Soroksáron. :)

2017. jan. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hú, itt azért van némi képzavar.


1. Az internet korában papíralapú szótárba nem ruháznék be, tekintve, hogy minden fellelhető online - tök fölösleges egy 3 kilós könyvvel rohangálni.

[link]

[link]


2. Elég ritkán fordul elő, hogy egy szónak igei, főnévi, és melléknévi jelentése is van (nekem perpill egy darab se jut eszembe).


3. Szavakat tanulni szövegkörnyezettel együtt érdemes, nem úgy, hogy bemagolod egyszerre az összes jelentésüket.


4. Nem árt nyelvtant tanulni (azt ugyebár szótárból nem igazán lehet), különben nem fogsz tudni elmondani érthetően semmit, hiába tudsz 10000000 szót.

2017. jan. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 chtt ***** válasza:

Mér' kéne rohangálni vele? (hacsak nem súlyzó helyett azzal edzel) Nekem polcon van, és tök jól érzi magát (meg én is:)

Minden másban egyetértek az előttem szólókkal.

2017. jan. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a polcon van, és évek óta nem nyúltam hozzá :D

Sokkal praktikusabb egy netes szótár, ezért mondtam, hogy fölösleges kidobni hétezer forintot :)

2017. jan. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én még mindig úgy látom, hogy az emberiség szellemi csúcsterméke az a 2000 előtti utolsó Oxford Advanced. Papíron van ez, persze. Én azt használom, és ha a fentebb említett netes oxfordiban is megtalálom (ez nem mindig van!), akkor utóbbit linkelem ide.

A Webster's New Twentieth Century-val (Unabridged) megegyezően alapos izé meg nincs a neten szerintem.


De ez persze a kérdezőn nem segít. Pláne, hogy ő még alighanem nem egynyelvűre vágyik.

2017. jan. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 chtt ***** válasza:

Persze, pláne, ha bármiért bedől a net, felmondja a gép a szolgálatot, a telefonod nem okosabb nálad csuda net- és szótáralkalmazásokkal, vagy csak simán elhagytad... ellopták, akármi... :)

Nekem munkaeszköz a szótár, 90-95%-ban én is a hálóra támaszkodom, de nem adnám a szótáraimat semmiért... és bizony jól jöttek már nem egyszer.

Ezzel együtt - mint mondtam is - egyetértek az előttem szólókkal. Én sem hétezer forintos szótárral kezdenék, mer' minek. :)

2017. jan. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 chtt ***** válasza:

Hihi, kellett nekem bedőlésről hadoválni - naná, hogy nem küldte el az üzenetem, miután 5 percet homokórázott. (Még mondja valaki, hogy nem tudok teremteni - nézzük, több szerencsém lesz-e most:


kb. 11:42

Persze, pláne, ha bármiért bedől a net, felmondja a gép a szolgálatot, a telefonod nem okosabb nálad csuda net- és szótáralkalmazásokkal, vagy csak simán elhagytad... ellopták, akármi... :)

Nekem munkaeszköz a szótár, 90-95%-ban én is a hálóra támaszkodom, de nem adnám a szótáraimat semmiért... és bizony jól jöttek már nem egyszer.

Ezzel együtt - mint mondtam is - egyetértek az előttem szólókkal. Én sem hétezer forintos szótárral kezdenék, mer' minek. :)

2017. jan. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 chtt ***** válasza:
(ennyit a netről - a #7. hsz-met kb. negyedszerre küldte el, a #6-t eredetileg be sem vette - ellenőriztem, frissítettem, mielőtt a hetest megírtam -- és akkor még örülhetek, hogy nem négyszer jelenítette meg az utolsót:(
2017. jan. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Munkaeszközként teljesen jogos, ha be vagy biztosítva :)

De a kérdezőnek olyan szótár kell, amiben "még a have is benne van" (mert ugye az már elég advanced terminológia :D), szóval neki jó lesz bármi :P Pláne, ha azzal az egy szem szótárral akar megtanulni angolul :)

2017. jan. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!