Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szótárt vegyek? Tudnáto...

Milyen szótárt vegyek? Tudnátok ajánlani egy jó minőségű könyvet?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy szótárat mivel én jobban szeretek papír alapon tanulni.. Nem tudom melyik a jó minőségű könyv. Illetve h melyiket vegyem.. Mi a külömbség a Angol-magyar és a Magyar-angol szótár között? Mikor melyiket használjuk?
2017. jan. 26. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Neeeee! Ez komoly? Alsós vagy még? Az angol-magyarban az angol szavak vannak sorbarendezve, mellettük a magyar jelentések szerepelnek. A magyar-angolban fordítva. Konkrét szótárt nem tudok mondani, de az 500 forintosokat kerüld.
2017. jan. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi :D:D
2017. jan. 26. 10:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Országh László (és azt hiszem, még több szerző is van) féle szótárt ajánlom. Van nagyszótár is, ami bővebb, több szó, magyarázat van benne. És van kéziszótár is, kisebb.

Ha sokáig szeretnél, komolyan foglalkozni az angollal, akkor érdemes a nagyszótárt megvenni.

Természetesen, az a jó, ha van angol-magyar és magyar-angol szótárad is.

2017. jan. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a kéziszótár bőven elég (NEM a kisszótár). A nagyszótár ritkán kell, és sokkal macerásabb használni (mivel sokkal nagyobb, nehezebb stb. A kéziszótár praktikusabb) - meg szerintem a plusz költség sem éri meg, de hát ez persze nagyon szubjektív. (Nekünk mindkettő van itthon, de a nagyszótárt 3-4 alkalommal vettem a kezembe az életben, pedig a felsőfok alsó határán van a nyelvtudásom.) Az Országh László-féle tökéletes, természetesen a magyar-angol és az angol-magyar is.
2017. jan. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!