Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik érné meg jobban? Angol...

Melyik érné meg jobban? Angol vagy német egy ilyen helyzetben.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egész idáig németet tanultam, és le is zárták a 12-es bizonyítványomat némettel de nem érettségiztem le belőle. Ez 2012-ben volt és nem foglalkoztam vele. A Többi tantárgy meg van csak ez hiányzik, tudom hülyeséget csináltam akkor....

Mivel angolt használnak jó formán majdnem mindenhol így az alapokat tudom és úgy érzem könnyebb. Az a kérdésem, hogy lenne egy esti iskola ahol nagyon könnyen letudnák érettségizni németből (csak németet tanítanak), tanár miatt stb.... Csak 2012 óta nem tanultam németet... Vagy menjek el angolból leérettségizni, de nem ismerem a tanárt ami sokat számít, mert nagyon félek a nyelv vizsgától. Szerintetek? Le KELL érettségiznem mert a munkámhoz, eddig nem kellett, de átraktak egy másik kategóriába és már kell. UI:Utána néztem a jogszabálynak, mehetek más nyelvből érettségizni, hiába tanultam más nyelvet.



2017. jan. 27. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
En jelenleg a nemetre szavaznek. Bar az angolt sokan hasznaljak, es sokkal elterjedtebb nyelv, mint a nemet, de Amennyiben csak az EU-n belul gondolkozol, marpedig Magyarorszag azon belul van, akkor a jovoben szerintem a nemet hasznosabb lesz. Nagy Britannia kilep az EU-bol, es mar csak par millioan fogjak beszelni a nyelvet az union belul. A nemet viszont meg mindig kb szaz ezer ember nyelve lesz. Valamint ne feledjuk, hogy az orszaghoz legkozelebbi, gazdasagilag ugymond fejlett orszag Ausztria, ahol szinten nemetul beszelnek.
2017. jan. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Németből hányas voltál átlagosan a gimis éveid alatt? Ha ott is csak szenvedtél vele, akkor az angolt ajánlanám, mert ahhoz kedved is van ahogy írod, viszont ha németből csak fel kellene eleveníteni a dolgokat, jóval hamarabb meglehetne az érettségi.

Ha most tavasszal mennél érettségizni, akkor nagyon intenzíven kellene angolt tanulnod (vagy még annál is intenzívebben), viszont ha csak ősszel mennél, akkor lényegében mindegyikre lenne elég időd.

2017. jan. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#1

"Nagy Britannia kilep az EU-bol, es mar csak par millioan fogjak beszelni a nyelvet az union belul."


Attól még, hogy a britek kilépnek (már ha valóban meg fog történni...) az EU-ból, az angol még világnyelv marad, és 10/9 ember az EU-ban is angolul fog kommunikálni. Ez az érvelés teljesen hülyeség a részedről.

2017. jan. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Németből változó, mert tanár függő volt, de olyan 2-es, 3-as. Az angollal meg úgy találkoztam, mint mindenki:számítógépes játékok, angol zene, angol szöveg környezet: online MMORPG-vel játszottam és külföldi szerveren ahol angolul kellett kommunikálni és muszáj volt megtanulni az alapokat, ha érvényesülni akartam. Most tavasszal kellene érettségiznem! De a németre emlékszem többé/kevésbé és az iskola és a tanár is olyan, hogy mindegy mennyit tudsz csak 2-es legyen elv. DE akarok nyelvet tanulni, mert tudom, hogy külföldön lehet érvényesülni, csak ez most padhelyzet.
2017. jan. 27. 11:04
 5/5 A kérdező kommentje:
Találtam egy oldalt ez jó lehet kezdésnek? [link]
2017. jan. 27. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!