Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék tanácsot kérni,...

Szeretnék tanácsot kérni, hogy ti mit is ajánlanátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre is köszönöm,hogy elolvasod és megpróbálsz segíteni :)

Történet a következő. Közép suliban 3x volt német tanár váltásom ezért kb 2 évet tanultunk németet, de sikerült leérettségizni egy erősebb négyessel, viszont azóta eltelt 2+2 év és most, hogy egyetemen vagyok és 1,5 év múlva végzek villamosmérnöki képzésen. Már nagyon sürgetne a nyelvvizsga teljesítése. Teljesítenem kell még a nyelvi kritériumi tárgyakat+diploma.

erre vonatkozna a kérdésem, szerintetek mit ajánlanátok folytassam a németet? több év kihagyás után, vagy kezdjem el az angolt tanulni teljesen nulláról?

Teljesen tanácstalan vagyok mit is kellene kezdenem, hogy kezdjek neki :/

Valami nyelvtanfolyamra menjek el? Akár többre is?

Vagy valami magán tanár kellene?

Németből még mindig megértem az olvasott szöveget, viszont az amikor,ha nekem kell alkotni mondatokat azzal akadnak gondok, és még a beszéd is megy viszonylag.

Viszont az angol meg nagyon érdekelne,világnyelv és mindig zavart hiába találok egy jó forrást vagy érdekes cikket azt nem tudom megérteni.


Köszönöm a tanácsokat!



2015. jún. 30. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos, hogy a németnél maradnék, aztán utána az angolt el lehet kezdeni hobbi szinten.

A nyelvtanfolyamokon nem nagyon lehet tanulni, inkább magántanárhoz menj.

De jól válaszd meg, hogy ne legyen lehúzós, és tényleg azt tanítsa amire szükséged van, illetve elsősorban a beszédet gyakorold vele, mert a nyelvtant otthon is meg tudod tanulni, amit ő ki tud javítani.

2015. jún. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Folytasd a németet, azt nem kell a nulláról kezdeni és itt most számít az időkorlát. Egyetemistaként próbáld meg a lektorátusi nyelvórákat, ott állt. elég profi nyelvtanárok vannak. Kezdj el olvasni németül (a neten azt ami érdekel vagy újságot) filmet csak ezen a nyelven nézz és rengeteg minden vissza fog jönni. Emellett még magántanár. Fontos, hogy minden nap foglalkozz a nyelvvel legalább 20-25 percet. facebook-on nyelvcserés oldalon kereshetsz tanulótársat is magad mellé. Viel Glück! ;)
2015. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megpróbálok valamilyen rendszert kialakítani, holnaptól ráállok a témára.
2015. jún. 30. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!