Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van valami hiba ebben a pár...

Van valami hiba ebben a pár soros angol szövegben?

Figyelt kérdés

Kocsit keresek, ezért írnék egy külföldi kereskedőnek, de nem tudom hogy jól írtam e? nincs e benne nagy hülyeség?


Dear Sir or Madam,


I am really intrested in your car. I have been looking for a good car for months. But I live in Hungary and I wouldn't like to travel 1400km for a faulty car. Is the car accident free? Is there anything special, unusual reparation in the service history? Could you send me more high quality pictures about the car particulalry the interior.


Kind regards


2017. jan. 27. 20:27
1 2
 1/12 chtt ***** válasza:
57%
Is the car accident free? - ez azt jelenti, hogy ingyenes-e az autóbaleset/szerencsétlenség -- gyanítom, nem ezt akartad írni, a többi jónak tűnik...
2017. jan. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Could you send me more high quality pictures about the car, particularly the interior.
2017. jan. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
az accident free az balesetmentntes - jó
2017. jan. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 chtt ***** válasza:
oké, akkor ezt elszúrtam - bocsi!
2017. jan. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 chtt ***** válasza:
(accident-free)
2017. jan. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
Közvetlen levelekben nem használnak kötőjelet. Hivatalos vagy könyvben igen. Ha nem tudtad volna.
2017. jan. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 chtt ***** válasza:
Nem tudtam, szimpla tanár vagyok, aki az általános iskolás anyagban nem találkozik ilyesmivel, viszont ha igen, kijavítja (nem véletlenül néztem el a jelentését, ha ott a kötőjel, eszembe sem jut hülyeséget beírni), s ha külföldi kereskedőnek írja, az nekem elég hivatalos, még akkor is, ha a kereskedő nyilván nem ostoba, és kötőjel nélkül is érteni fogja.
2017. jan. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A kereskedelemben viszont mindenki igyekszik barátságos stílust felvenni. Ilyenkor kötőjellel vaskalapos.
2017. jan. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Talán se használnak ilyenkor közüjelet mert az élő beszédre akarnak hasonlítani. Pl. magázás sincsen. Ennyit illik tudni a kötőjelekről.
2017. jan. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 chtt ***** válasza:
100%

"Pl. magázás sincsen."

A 'Dear Sir or Madam' abszolút magázás... :)

2017. jan. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!