Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki megmagyarázná a követke...

Valaki megmagyarázná a következőket?

Figyelt kérdés

Ha valakit nem láttam már egy ideje vagy nem beszéltem vele akkor ha jól sejtem " it's been a while" szerkezetet használom ezután milyen igeidőbe kell tenni azt amit mondani szeretnék utána?

-Mi a különbség a "i had" és az "i had have" között?

-Hogyan mondják angolul hogy "ég veled" ?



2017. jan. 29. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon nem vagy képben.

Olyan nincs hogy I had have.


Inkább szerez be egy nyelvtankönyvet mintsem itt bénázol.

2017. jan. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnálom ebben az esetben igazán kijavíthattál volna! Lehet te sem vagy tisztában vele!
2017. jan. 29. 16:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Az "I had" a szövegkörnyezettől függ. Lehet pl. "I had a dog when I was a child" - itt egyszerű múltidő, a have második alakja. Vagy ha az "I had" után harmadik alakú ige áll, akkor egyszerű befejezett múltról (Past Perfect Simple) beszélünk. Pl. "I had done my homework by 9pm."


Olyan, hogy "I had have" nincs, mert ilyen esetben a have harmadik alakjában kéne álljon, ami had. Tehát "I had had a shower by noon yesterday," nem pedig "I had have."


Az "It's been a while" befejezett jelenben van (Present Perfect, It has been a while), tehát miután "bejelentettük a hírt," az eseményekről már egyszerű múltban (Past Simple) beszélünk.


Ha az "ég veled"-et mint sima elköszönést használod, akkor maradhat "goodbye." Amennyiben inkább végleges elválás van a szituációban, akkor "farewell."

2017. jan. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a választ még annyit szeretnék megtudni hogy ahogy írtad 'i had had a shower ' az mennyiben különbözik az 'i had a shower'-től?
2017. jan. 29. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!