Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebb idegen...

Melyik a legkönnyebb idegen nyelv? Milyen nyelvet érdemes tanulni második nyelvként?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy melyik a legkönnyebben tanulható idegen nyelv? Sajnos az angol nyelvtanulás nehezen ment, többszöri nekifutással sikerült a középfokú nyelvvizsga(nem voltak jó tanárok, megutáltam a nyelvet is, bonyolultnak tartom a nyelvtant stb.) Németet nagyon kezdő (szavak, 1-2 egyszerű mondat), de az sem "köt le".
2017. jan. 31. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez szubjektív dolog. Nekem pl. mindegyik könnyű volt, amit eddig tanultam. Valakinek meg egyik sem az.
2017. jan. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljesen szubjektív. Nekem például az angol mindig is könnyen ment. A francia csak az elején volt nehéz, viszont a hollanddal szenvedek.

Az nagyon sokat segít a nyelvtanulásban, ha élvezed, nem éled meg kényszernek. Ehhez jó tanár kell, vagy hatalmas elszántság és érdeklődés.

2017. jan. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Az őszinte érdeklődés nagyon sokat segít.

Ha "csak" az eszedre hallgatva választasz, hogy melyiket találod hasznosnak, az sokaknak nem ad elég motivációt.

Nekem pl. az olasz a "nagy szerelem", ezt csak itthon tanultam, soha egyetlen órán sem voltam. (Bár a spanyol nyilván hasznosabb volna, de azt már rég abbahagytam volna, mert hiába hasonló a két nyelv, az valahogy teljesen hidegen hagy.)

2017. jan. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Német
2017. jan. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem. Az olasz és az orosz érdekel főként, de a nyelvtannal hadilábon álltam angolból és németből is, és nem a nyelvtan érdekel, inkább a szóbeli valós nyelvhasználat (pl. utazás során, filmnézés, kicsit munkában is hasznosítható legyen). Mivel gyorsírást is tanultam és kiválóan ment, így akár a magyar nyelvtől eltérő írásjelek is mennének - ezért gondoltam pl. oroszra (és az talán még hasznosítható is munkában)
2017. febr. 1. 08:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha az angol nyelvtan nehéz, akkor az orosz???


Amúgy másokat okolni azért amit nem tudsz soha nem visz előre. Semelyik nyelv nem lesz olyan fontos, mint jól beszélni angolul. A te felelősséged megtalálni magadnak a hozzá vezető utat. Nem más tanulja meg helyetted.


Azt gondolom, hogy sokan lepasszolják a felelősséget amikor tanárhoz járnak. Ezért nem haladnak előre.

2017. febr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Első körben tényleg nem lettünk motiválva tanár által, hiába tartottuk érdekesnek a nyelvet. Mindig csak nyelvtan, nyelvtan. Ha esetleg megmutatta volna mire is jó a nyelvtudás, miért is érdemes nyelveket tanulni.....nyilván felnőttként belátja az ember, de 10 évesen még nem jellemző.

12x voltam nyelvvizsgázni, a végén már napi 3-4 óra angol tanulás egyénileg+heti 2x4 óra tanárral. A motiváció is megvolt, hiszen már értettem miről is van szó, és mire jó az idegen nyelv ismerete. Ettől függetlenül nem kedveltem meg jobban az angolt. De szeretnék nyelvet tanulni, mert egyébként imádok tanulni, új dolgokat megismerni. Arra lettem volna kíváncsi, melyik nyelv lehet az, amelyben a nyelvtan, a ragozás stb. könnyedébben tanulható akár egyedül is.

2017. febr. 2. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!