Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ógörögül meg lehet tanulni...

Ógörögül meg lehet tanulni egyedül?

Figyelt kérdés

A kiejtés és a nyelvtan megtanulható egyedül?

Vagy nagyon nehéz,csak tanárral lehet?


Már rég szeretném megtanulni az egyik görög nyelvet,tanultam már több nyelvet,azokkal nem volt nagy problémám,de bizonytalan vagyok.Gondolom az ógörög sokkal másabb mint a többi nyelv.


Egyetemista vagyok,nem feltétlenül most kezdeném,lehet inkább nyáron mikor nem kell az egyetemre tanulni,de azért már előre érdeklődnék.



2017. febr. 1. 22:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyébként tudom hogy nem nagyon tudnám hasznosítani,de ez már a sokadik nyelvem lenne,és mivel a többi nagyon jól használható nyelv,ezért gondoltam hogy nem baj ha a "sokadik" egy ilyen.
2017. febr. 1. 22:24
 2/6 anonim ***** válasza:
Annál a "sok" másik nyelvnél minden szó kiejtését a tanárod mutatta be? És az összes nyelvtani szabályt is ő diktálta le? Ha van egy (vagy több) jó könyved, lehet egyedül, de mint minden területen, könnyebb, ha van tanárod. Amúgy a kiejtés miatt ne aggódj, valószínűleg nem sok ógöröggel fogsz beszélgetni.
2017. febr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Van,amelyiket igen,van amelyiket nem.

Az angolt,németet tanár mutatta meg.Viszont az olaszét nem,az olaszt először egyedül tanultam,csak most egyetemen vettem fel tanárral.Franciát is tanárral tanultam,de sokat foglalkoztam amúgy vele egyedül is,de mindegy.Az oroszt egyedül tanultam meg írni olvasni.Bár utána volt már aki segítsen,de az első lépéseket egyedül tettem meg.


Na,ez lenne ez a "sok" nyelv :D


Köszönöm a válaszod.


Eddig jól meg tudtam ezeket tanulni,nyelvszakon vagyok,van több nyelvvizsgám,gimnáziumban oktv-n is voltam..szóval nem vagyok hülye az ilyesmihez.

De valamiért nehezebbnek tűnik az ógörög.Viszont érdekelne,szívesen tanulnám szerintem.

2017. febr. 1. 22:59
 4/6 A kérdező kommentje:

A szabályokat legtöbbször tanárral tanultam,igen, de pl. az olasznál mikor elkezdtem tanulni egyedül,sok szabályt megtanultam egyedül.Névelőket,sok igeragozást,múlt időt is.Utána kezdtem csak tanárral.

A többinél a szabályokban tanár segített.

2017. febr. 1. 23:02
 5/6 A kérdező kommentje:
Könyvem nincs,pontosabban találtam a neten egyet,pdf-ben.A könyvtárban is lehet találnék,de ott még nem néztem.
2017. febr. 1. 23:09
 6/6 anonim ***** válasza:
A betűk, kiejtés könnyű (kivéve a nyelv dallamosságát jelölő ékezetek), viszont a nyelvtan nehéz. Nem feltétlenül tanár kell hozzá, hanem jó sok gyakorlás. Van a youtube-n ógörög óra is angolul.
2017. febr. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!