Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz vagy francia nyelvet...

Olasz vagy francia nyelvet válasszak az angol mellé?

Figyelt kérdés
Angol két tannyelvű képzésen vagyok,és nem tudom eldönteni,hogy mi legyen a 2. idegennyelv.

2017. febr. 3. 23:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Franciát, bár ha utána spanyolt portugált is meg akarsz tanulni, akkor olaszt.
2017. febr. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
12%

Franciát válaszd!

Olasz az egy marhaság. :D

2017. febr. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
83%

Amelyik tetszik.

Az angol után a német a legjobb, ha a hasznosságot tekintjük, az olasz / francia csak a harmadik vonalban van.

2017. febr. 4. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

attól függ :)) mennyire vagy "latinos" ?? :)

viccet félretéve az olasz könnyebb ha írás-olvasást nézzük, a francia nehezebb, ha nem ez a szempont, hanem hasznosság, én akkor a franciát mondanám, én pl többre jutottam vele,( anyagilag), ( több francia fordítás jön be mint olasz, mert jobban megijednek tőle) de lehet mások gmáshogy vannak de annyiban meg ne hallgass rám, hogy bármelyiket is fogod tanulni, nagyon jó belépőd lesz a többi újlatin nyelvbe :))) plussz azért se hallgass rám, mert latin felsőfokum van :))) és így könnyen pofázok, na mindegy , ha elképzelem hogy nincs latinom, akkor a francia, mert minden más könnyebb lesz utána :)))

2017. febr. 4. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tudom, hogy nehéz döntés, én a német és a francia között vacilláltam. A német hasznosabb, de csúnyább, a francia viszont szebb (ez szubjektív, csak az én véleményem). Végül a franciát választottam, mert abba "szerettem bele".

Szerintem te is azt válaszd, amelyik jobban tetszik, amelyiket szívesebben tanulnád.

Egyébként mindkettő nyelv nagyon szép, de a francia hasznosabb egy kicsit. Viszont ha neked az olasz a "szerelem", akkor tanuld azt.

Szenvedés lesz évekig olyan nyelvet tanulni, aminek még a hangzása sem tetszik...

Hallgass zenéket (még jobb ha lyrics-es verzió, úgy látni lehet, hogy egyes szavakat hogyan ejtenek ki), nézz filmeket mindkét nyelven.

Remélem tudtam segíteni. :)

2017. febr. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A harmadik lehetőség a német lett volna,de azt zártam ki,mert nem tetszik a hangzása. Azt olasz nyelvet jobban szeretem,viszont nagyon fontos számonra az,hogy érvényesülni tudjak majd a nyelvvel,amit beszélek,ezért valószínűleg a franciát választom majd.
2017. febr. 4. 10:15
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon jól megéltem csak az olasz nyelvből, igaz az ország nyugati részén éltem. Sok olasz tulajdonú cég, kisebb gyár volt a környéken, erős kereskedelmi és egyéb kapcsolat van a 2 ország között. A legtöbb szállítmányozással foglalkozó cég is keresett olaszos kollégát. Rendőrségnek, bíróságnak is rendszeresen fordítottam, tolmácsoltam, vagy egy-egy rendezvényen, üzleti megbeszélésen. Turistaként is elég sok olasz jár Magyarországra.
2017. febr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

kérdező, szerintem ezméletlen jó döntés :)) én voltam

aki a latin-olasz-francia dillemmát írtam, francia után nagyon könnyen tudsz majd olaszt vagy bármi más újlatin-nyelvet tanulni:))) olvastam azóta hogy szóba jött a német , ha javasolhatom, ne válaszd a németet, csak akkor ha svéd és társai is szimpatikus nyelvek,

2017. febr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Franciát választottam,viszont utóbb kiderült,hogyha az olaszt választom,akkor is franciát kellett volna tanulnom,mert túl nagy volt az olaszosok létszáma. Úgy látszik ennek így kellett lennie:-)
2017. febr. 24. 23:49
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne hagyd annyiban!
2017. febr. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!