Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz dal (Szása) eredeti címe?

Orosz dal (Szása) eredeti címe?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban volt egy dal, amit sokat énekeltünk, de nem emlékszem a szövegre sem egészen, csak a refrén egy részére:


"Nem volt a Szása egy moszkvai nagy dáma, nem volt a Szása csak egy kis cigányleány"


Ha valaki ismeri és netán tudja, mi az eredeti (orosz nyelvü) címe, illetve hol lehetne megkeresni, annak nagyon megköszönném!



2017. febr. 5. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
2017. febr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Bály-bály Szása.
2017. febr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de sajnos egyik sem az :(
2017. febr. 5. 14:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De, az az, amit linkeltem, a magyar dal alatt a kommentekben oda van írva, hogy mi az eredetije: Коробейники - legfeljebb a Hadsereg előadásában nem ismerős, de akkor keress rá külön.
2017. febr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, tényleg lehet, hogy igazad van - majd visszaírok, hogy mire jutottam!
2017. febr. 5. 16:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Keresgélem én is, de mivel nem tudom milyen dallama volt, nem sokra jutok, a szöveg meg ugye nem szokott egyezni ilyenkor. A forrás szerint Korobeiniki lenne eredetileg, csak ide nem engedte cirillel beírni. https://www.youtube.com/watch?v=NuhuzJAibNI
2017. febr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Itt az, amire én gondoltam:

https://www.youtube.com/watch?v=pnRlWRaizZk


Ez meg tényleg nem az, amit belinkeltél - de köszi, hogy megpróbálsz segíteni.

2017. febr. 5. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!