Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A helyes válasz (few), de...

A helyes válasz (few), de lehetne (a few) is az alábbi mondatban? Ha nem, akkor miért?

Figyelt kérdés
There are only .......... eggs at home.
2017. febr. 7. 09:09
1 2
 1/14 marcusek ***** válasza:
100%

Igazság szerint lehet használni mind a kettőt, habár a hordozott jelentés változik.

Az "a few" 2-nél több, de nem túl sok, míg a few szimplán csak keveset jelent. Pl.:

few:Csak kevés tojásom van otthon (lehet h. csak 1)

a few:Csak pár darab tojásom van otthon (egy pár vagy kicsit több)

2017. febr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Na ezaz, ez a gond a tesztekkel,ahol nem adnak meg több választ.
2017. febr. 7. 09:39
 3/14 A kérdező kommentje:

Vagyis ott volt ,hogy mi az eltérés,csak nem fogadta el.

Köszi!

2017. febr. 7. 09:49
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor végülis mit mondott jónak? :)

Only nélkül a jelentés világos, ugye?

Kissé eltérőleg az #1 válaszolótól, "a few" pozitívabb jelentésű, a "few" meg egyértelműen negatív.

...few eggs - alig van itthon tojás

...a few eggs - hálistennek van itthon valamennyi tojás

2017. febr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én (a few)-et írtam és ezt nem fogadta el jónak a teszt.
2017. febr. 7. 10:24
 6/14 anonim ***** válasza:

Elgondolkodtató.

Az első reflex a "few" lenne.

Nekem viszont (nem mintha én bárki lennék) hiányzik az "only" és a "few" közé az "a".

És megnézve azt a corpust, amit preferálok, british newspapers, abban ugyan van 10 találat "only few"-ra, de 2300 az "only a few"-ra. Ezeket persze még elemezni kéne, de ekkora differencia...

Pár Usage-ben találtam példákat "only a few/little"-re, de magyarázat nélkül. Az egyetlen, ami itthon van, és még ezzel foglalkozik, az Budai László

[link]

angol nyelvtana, ő megjegyzi, hogy just és only sűrűn használatos "a few/a little" előtt. De hogy most akkor névelő nélkül tilos volna, azt nem mondja, mint ahogy azt sem, hogy ez a jelentését meghagyja-e, vagy nem.

A héten még megkérdezek tudorokat.

Azt még elárulhatnád, pontosan miből származik a kérdés.

2017. febr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

[link]

2.

2017. febr. 7. 12:00
 8/14 anonim ***** válasza:

Döntsd le melyik:)

Hát... Peterdi Pál egyik rövid humoros írása jut eszembe, reklámszöveg volt a téma,

Jó vállalat az AFIT

autókat megjafit.

Ez azért jó, elmélkedik, mert ha az ember olvassa, arra gondol, hogy ha már magyarul nem tud, autót szerelni biztosan tud. :D

No de ez csak némi gonoszság volt tőlem, mert a 4 perc 59 másodperc angolról mérvadó személyiségek is nyilatkoztak már elismerően.

2017. febr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, de várjál. :) Csak most néztem rá a kérdésre. Nem véletlenül volt ott a palacsintás mondat előtte... Mondhatnám, hogy ennek elhagyásával félrevezetted a Gyakori közönségét. :) Így már világos, hogy azt várja, hogy a névelő nélkülit válaszd, hiszen nincs elég tojgli a művelethez.
2017. febr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

oké:) Én azt hittem az only + eggs elég volt hozzá,hogy leszűkítse a szitut:)


Akkor ezek után helyes az alábbi gondolatmenet?:)

Szóval,ha odatenném gondolatban, hogy 'sajnos' akkor simán 'few'.

De ha pl.:'szerencsére' van néhány, akkor 'a few'.

pl: Wait, I have a few eggs!

2017. febr. 7. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!