Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes manapság elkezdeni...

Érdemes manapság elkezdeni oroszt tanulni angol, német után? És lehetséges tanári segítség nélkül csak az internettel legalább egy kicsit elsajátítani?

Figyelt kérdés
2010. máj. 7. 20:35
 1/5 anonim válasza:
Szerintem abszolút! Ha van valamennyi nyelvérzéked, akkor akár egyedül, internet stb. segítségével is tudsz tanulni eredményesen, de ami a legfontosabb, hogy ha már valamennyi alapot tudsz, hogy akkor keress valakit (akár neten), akivel oroszul tudsz beszélni/levelezni, így szerintem a legkönnyebb elsajátítani egy nyelvet.
2010. máj. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Egyébként ha megtanulsz oroszul, akkor mondjuk egy másik szláv nyelv megtanulása is könnyen fog menni, és főleg ha már tudsz angolul, és németül, akkor szerintem ez egy nagyon jó ötlet!
2010. máj. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdemesnek persze hogy érdemes.


Azonban az elején én mindenképp az javasolnám hogy menj el tanárhoz, mert a kiejtést azt nem nagyon lehet önszorgalomból megtanulni, és ha az elején rosszul gyakorolsz be valamit annál rosszabb nincsen.:)

2010. máj. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Interneten nem fogsz tudni oroszul tanulni, mert szinte nincs használható tananyag. Nem lenne kivel beszélgetni, nincs aki kijavítson. Igen nehézkes lenne a kiejtés megtanulása, mert maximum egy olyan szótárból tudnád meghallgatni az egyes szavak kiejtését, amelyik felolvassa, az meg elég macerás. Legalább az elején kell hozzá tanár. És ha egyedül akarsz, akkor se az internetről, hanem olyan könyvből, amihez van hanganyag, magyarázatok és megoldókulcs. Pl Ság zá ságom vagy Megszólalni egy hónap alatt oroszul.
2010. máj. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat:D Az orosztanulásban még nagyon az elején tartok (tudom a cirill betűs ábécét, színeket, hónapokat :) a kiejtés tényleg nem könnyű, főként úgy, hogy egyedül tanulok, de nem adom fel!! :) Találtam egy nagyon jó oroszos oldalt, ahol az alapoktól haladnak és ingyenes!! :) orosznyelv.com
2010. máj. 7. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!