Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A lány görkorcsolyázik. A fiú...

A lány görkorcsolyázik. A fiú gördeszkázik. Ezek hogy vannam németül?

Figyelt kérdés

2017. febr. 8. 18:10
 1/6 anonim válasza:
0%
Das Mädchen Skateboarden. Der Junge Skateboard.
2017. febr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem jó, amit az első ír. Az igéket kisbetűvel írjuk németben is.
2017. febr. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Rick Mave ***** válasza:
100%

Das Mädchen fährt Rollschuh (vagy manapság inkább "Inliner").

Der Junge fährt Skateboard (Rollbrett) / Der Junge skateboardet.


A "Rollbrett" az angol "skateboard" némesített elnevezése, amit a fiatalok maguk, akik gördeszkáznak aligha mondanának így. A nagypapájuk esetleg...

2017. febr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A görkori az a négykerekű akármi, amit lábra lehet

csatolni?

2017. febr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vinkó Márton válasza:
4: igen, az
2021. okt. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vinkó Márton válasza:
(kicsit amúgy unom ezt a fiú-lány elrendezés, hogy gyakorlatilag mindig a fiú gördeszkázik (a lány pedig vagy görkorizik vagy akár csak biciklizik, tudnám sorolni: Animália (S01E01, gördeszka bicikli), Mini és Max (görkorcsolya gördeszka), meg még filmekben is meg csk könyvekben, rajzon, stb.), lehetne már fordítva is, amit viszont kb 100-ból 1-szer ha szoktam látni. Én amúgy fiú vagyok és (biciklizni tudok) nem tudok se gördeszkázni, se görkorizni, és volt egy szerelmem aki gördeszkázott...)
2021. okt. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!