Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyedül tanulok olaszul. Hol...

Egyedül tanulok olaszul. Hol tudom megnézni, hogy milyen nyelvtani tudás kell egy középfokú nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés

Létezik ilyen, hogy nyelvtani "témalista".

A témakörök és feladatok alapján látom, hogy kb. milyen szavakra lesz szükségem.

De abban bizonytalan vagyok, hogy mennyire kell precíz nyelvtan, és pontosan mely részek kellenek.


Origo nyelvvizsgát szeretnék csinálni szeptemberben, de nyelvtani teszt már nincs benne.


2017. febr. 12. 22:07
 1/3 anonim válasza:
Középfokra elvárják, hogy minden nyelvtani részt megérts és tudj használni írásbelin. Attól függetlenül, hogy nyelvtani teszt már nincs, ahhoz, hogy meg tudd oldani a szövegértési a feladatokat szükséges a nyelvtan. Ez főleg a levélírásnál jön elő. Passato remoto-t pl. előszeretettel szokták betenni írásbelire. Szóbeli már más tészta, ott nem kell olyan precíz nyelvtani tudás, egyszerű jelennel meg passato prossimo-val simán elboldogulsz, csak folyamatosan beszélj vmiről. "Témalistát" nem tudom, hogy hol találsz, én a Progetto Italiano könyvekből készültem. Igeidők közül mindegyik kell, kivéve a trapassato remoto-t, azt nem szokták kérni. Szerintem különösen fontos: kötőmód mindegyik formája, passato remoto, névmások, egyeztetések, igeidőknél a kivételek. Ha van kérdésed, nyugodtan írj.
2017. febr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy írtál! :)
2017. febr. 14. 22:57
 3/3 anonim válasza:
Szívesen! Sok sikert a nyelvvizsgához! :)
2017. febr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!