Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan vegyem rá magam, hogy...

Hogyan vegyem rá magam, hogy szeressek nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Mindig is kerestem a kifogásokat, hogy nehéz, stb. azonban az igazság, hogy semmi nehéz nincs benne csak rákéne vegyem magam.

Hiába kell a diplomához, kell majd az életben egyszerűen nem tudom rá ösztönözni magam, hogy elkezdjem tanulni, mert nem érdekel.

Jelenleg nincs rá szükségem, és talán pont ezért..


Nem mindenki szeret nyelvet tanulni, én is nyűgként élem meg, ezen hogyan lehetne változtatni, hogy megszeressem?


2017. febr. 17. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amig nincs sikerelmenyed nem is fogod szeretni....menj el nyelviskolaba vagy ahol beszelnek angolul, lesz sikerelmenyed aztan majd szep lassan megszereted.


Ha meg azert nem akarsz tanulni, mert olyan jonak erzed magad, a nyelviskola majd azon is segit, hogy ne erezd ugy.

2017. febr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

Nem kell megszeretni

Tanulni kell

2017. febr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy a probléma a kötelezettség. Ez miatt nem tudsz neki állni, mert irreálisak a követelmények. Nem benned van a hiba! Ezen úgy tudsz változtatni. Hogy magaddal megbeszéled, hogy hobbiként!!!foglalkozol vele napi szinten, csak annyit amennyi jól esik. Apró lépéseket tegyél. Mellesleg minimális anyagi befektetés kell és nem kell ahhoz magánórákat venned. Egy-két könyv + az interneten rengeteg szöveges és hang anyag található, amit letölthetsz. Nekem a beszéd nem megy, mert alapjáraton introvertált vagyok, magyarul sem szívesen beszélek. Viszont olvasni és fordítani és írni szeretek idegen nyelven. Olaszul alapszinten teljesen önállóan tanultam meg néhány könyvből, amit pár száz forintért vettem az antikváriumban. Nem lesz mindenkiből idegennyelvi zseni, a legtöbbünk megreked az alap és a középfok között! Ennyi éppen elég, ha csak nem tanár, vagy tolmács, export kereskedelmi ügyintéző, vagy idegennyelvű turista vezető szeretnél lenni.
2017. febr. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy egy gyenge középfokon vagyok most, a beszéd az megy, bármennyire is hibásan(nyelvtanilag), eléggé folyékonyan.

Azonban ez maximum az életben jó csak, erre a tudásra nem adnak felsőfokú nyelvvizsgát. :)

Nagyjából elég sokmindent meg is értek, csak tényleg ott van az, hogy basszus ez nem nem érdekel, mert a mostani tudásom is elég a hétköznapokban 1-1 poénos felirat megértéséhez, vagy egy játékhoz.

2017. febr. 17. 12:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen diploma ez, hogy felsofoku kell?
2017. febr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Maggolás közben megjön az étvágy.
2017. febr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát, ha máshogy nem megy, akkor neked pl. be kell seggelni, és erőszakkal rávenni magad.

De pl. filmekkel, sorozatokkal sokat fejlődhetsz.


Én is nyűgnek tartottam a németet, nem is szerettem, de kiköltöztem Svájcba, és gyorsan hasznosnak bizonyult (az angolul beszélő páromat nem mindenhol értik meg, és olyankor én tolmácsolok), meg érdekelnek a feliratok, a hírek - ugye az németül íródik... Szóval egy hónap alatt szókincsben csomót fejlődtem, és ahogy járom a hivatalokat, már nem félek megszólalni, összeszedettebben beszélek, bár még lassan.

2017. febr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2017. febr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!