Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvtudással érdemes...

Milyen nyelvtudással érdemes elkezdeni regényeket olvasni (értelemszerűen idegennyelven)?

Figyelt kérdés

Én már 7 éve tanulok olaszul és viszonylag jól megy a nyelvtan, a kommunikáció is, ugyanakkor akárhányszor elkezdtem olvasni egy-egy regényt, szinte semmit sem értettem belőle.

(Érdekes egyébként, hogy az angollal nem foglalkoztam olyan sokat, mégis sokkal könnyebben tudok angolul olvasni hosszabb szövegeket. Nem tudom, ez miért lehet.)


2017. febr. 24. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem hatékonyan tanulsz. Kellene keresned egyszerűsített olvasmányokat. Talán olaszul is vannak ilyenek, de biztosan nehezebb találni, mint angolt, vagy németet. Ezeknek szűkített a szókincse, így megvan a sikerélmény, de azért tanulsz is.
2017. febr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha Budapesten laksz vannak könyvesboltok ahol a tudásodnak megfelelő regényeket találsz, tehát bizonyos fokozatok. Én is beszélek olaszul meg angolul, és véleményem szerint ez azért lehet mert az olasznak nagyon sok ragja van, bizonyos igeidőkben felismerhetetlenné válik az ige.
2017. febr. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az olvasmányt igazítsd a nyelvtudásodhoz, Egy alap szintű tudás után érdenes elkezdeni egyszerűbb olvasmányokat olvasni
2017. febr. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!