Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék egyszerűen...

Hogyan tudnék egyszerűen bemagolni BÁRMIT?

Figyelt kérdés

Én régebben dalt csináltam pl.: a Irregular Verbs-ből

de az nem nagyon jött be, aztán megpróbáltam furcsa/vicces dolgokhoz hasonlítani őket.... de ez sem ért el valami jó dolgot.(tudni kell rólam:utálok egyhelyben és egyedül lenni, volt már olyan is hogy kimentem tranbulinozni, hogy könyebben megtanuljam az anyaot.)



2017. febr. 26. 10:12
 1/3 Dorrothy válasza:
Én szerencsére nagyon könnyen tanulok verset. Ha sokszor hangosan átolvasol néhány sort, akkor előbb-utóbb meg fog maradni.
2017. febr. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát. Tegyük fel, hogy egy verset kell megtanulnod. Ha rímel az nagy könnyebbség. Példának okáért, mondjuk a Nemzeti Dalt kell megtanulnod. Elkezded magadban olvasni az első két sort, aztán mondani, mondani, mondani, amíg el nem tudod mondani a könyv segítsége nélkül is. Aztán ugyan ezt a 3-4 sorral. Miután ez meg van, egybe csatolod a kettőt. És így tovább a végéig. Nekem mindig is ez volt a módszerem😂

Ha nem verset hanem mondjuk a trópusi éghajlatok jellemzőit kell bemagolnod ( WTF? Nemtom ez honnan jött😅) az már nehezebb. Én úgy szoktam, hogy elolvasom, aztán egy lapra leírom amire emlékszem. Aztán mégegyszer átnézem, és kiegészítem az írást. Aztán várok egy negyedórát, megint leírom ami megragadt. Megint megnézem, kiegészítem, várok egy kicsit stb. Ha valamit mindig kifelejtek, azt felírom a kezemre ( khmm...nem épp bőrbarát megoldás, de ez van)

[Egyébként, ez nem ide tartozik, de ha annyira nem megy, higy kénytelen vagyok puskázni, lefotózom a vázlatot és beállítom háttérnek. Ha a tanár még észre is veszi, azt mondom, hogy csak az időt néztem😁. Na, de ez csak tényleg egy zárójeles rész...]

Remélem tudtam segíteni ;)

2017. febr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Csicsky ***** válasza:

Nálam a verstanulás esetében a vizualizáció vált be. Ez abból állt, hogy szép lassan elolvastam a verset és közben megpróbáltam a szöveget képszerűen elképzelni és ezt mint egy „videóklipet“ emlékezetben tartani. Mindegyik verssorhoz tartozott egy képsor. A képsorok végeit aztán valahogy megpróbáltam összekötni a következő képsor elejével. Ebben az esetben az az igazi, ha azt a képet képzeled el a szöveggel kapcsolatban, ami elsőre önkéntelenül bejön (az egyáltalán nem baj, ha esetleg valami „hülye“ képsor jön be). Ezzel a módszerrel nekem 40-60%-kal sikerült lerövidítenem a verstanuláshoz szükséges időt az egyszerű magoláshoz képest.


Aztán ha többféle módszert kombinálsz, akkor valószínű, hogy még jobb eredményt tudsz elérni.

2017. márc. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!