Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az miért van hogy minden...

Az miért van hogy minden egyszerűen (relatilv) megy kivéve a német szavak magolása?

Figyelt kérdés
Van hogy 1 óra 12 ismeretlen szót megtanulnom.Hogyan gyorsíthatnám meg?

2016. szept. 16. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Ne SZAVAKAT, hanem MONDATOKAT tanulj!


A szavakat ugyanis összefüggésekben sokkal könnyebb megtanulni, mint önmagukban.

2016. szept. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

pontosan úgy, ahogyan az előző mondja. példamondatokkal tanuljad a szavakat.

az is jó, ha képes szótárat hasznász, mert ott a képekhez tudod kötni a szavakat.

van ez a 1000 szó németül, angolul, stb sorozat, az elég jó.

2016. szept. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha az ember egy konkrét könyv konkrét fejezetének a szavait kell, hogy megtanulja pl. hétfőre, akkor hogyan használja pl. a képes szórárat? Pont azokhoz a szavakhoz biztos, hogy nem talál képeket. Egyébként se minden szó képszerűen megjeleníthető. És ha talál is, mire kibogarássza...
2016. szept. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

arra nem gondoltok hogy lehetséges hogy a kérdést egy diák tette fel? (általános iskola) honnan szedje a mondatokat? én is németes vagyok, tudom hogy szar, (én utálom) viszont én szódogákban mindig ötöst írok, ez mindenkinél más mi megy könnyebben, nekem ez nem nehéz (relatív, én a törivel vagyok így, semmi pénzért nem menne a fejembe). vizuális típus vagyok, tanácsolni tudom hogy olvasgasd, majd csukd be a füzetet, és írd le a szavakat magyarul (ez még mehet a füzetből) majd csukd be és dolgozatszerűen írd meg, amelyik szavat nem tudtad emeld ki vagy írd oda nagybetűvel és azokat jobban olvasgasd, a névelőket én úgy szoktam megjegyezni hogy amelyik "rímel " az oké, amelyik nem azt külön a fejembe vésem, hogy mindegyik, de az nem és miért... a dolgozatszerű módszert addig ismételd amíg nem tudod mindet...

nekem ezek tuti 5-ösöket hoznak, remélem tudtam segíteni

2016. okt. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!