Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt olyan, aki portugáltud...

Van itt olyan, aki portugáltudás után elkezdett spanyolul tanulni, esetleg spanyol után portugálul?

Figyelt kérdés

Én személy szerint portugált tanulok az egyetemen, de előbb-utóbb (leginkább azután, ha kellően magabiztosnak érzem magam portugálból) a spanyollal is szeretnék foglalkozni, mert szerelmes vagyok Spanyolországba.

Ahogy látok egy spanyol szöveget, már most is érhető a nagy része (tanultam egyébként franciát és olaszt is, nyilván az is segíti), de tudom, hogy pl. a kiejtés szinte teljesen más és azért a nyelvtanban is vannak eltérések.

Ti hogyan kezdtetek hozzá egyik után a másiknak? Nem keveritek a kettőt? Mennyi idő volt elsajátítani így a második ibériai nyelvet?



2017. febr. 27. 11:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Én spanyol kéttanos vagyok portugál fakttal. Mivel a portugál kiejtés nehezebb (sokkal több különböző hang van), ezért szerintem neked könnyebb lesz. Oo dehogynem keverjük, és idén érettségizek mindkettőből, egymást követő napokon xd
2018. jan. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!