Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet érdemes választ...

Melyik nyelvet érdemes választanom?

Figyelt kérdés

2. Nyelvnek melyiket érdemes választani?

Orosz, spanyol, olasz, francia, német

Franciára gondoltam, de sokan azt mondják, hogy nagyon nehéz. Pontosan miért nehéz?

Egyik nyelv se könnyű szerintem. Mindegyikben van valami. Ha valaki leírná nekem részletesen, azt is, hogy hol/mire használhatom az adott nyelvet, nagyon jó lenne.

Németet nem igazán szeretnék, nem tetszik a nyelv...

Ha valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném.



2017. febr. 15. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

ha nem tetszik, ne válaszd.

ha az elején tetszik, az megkönnyíti a nehézségeket.

a francia nehezebb, mint az angol, több a ragozás, egyeztetés. a kiejtés csak elsőre nehéz, de véges számú szabály van, logikusabb, mint az angol.


a spanyol és az olasz is jó lehet.

egyik újlatin nyelv után könnyebben tanulsz egy másikat.

az orosz felfutóban van, még elég kevesen tanulják ahhoz, hogy sokat érjen, ha valaki tudja.

hol mire használhatod? a beszélők számát tekintve a francia és a spanyol vezet az olaszhoz képest.

a legtöbb helyen 2 nyelv kell és vagy mindegy melyik 2, vagy meghatározzák, pld autóiparban általában német, stb... ha valami konkrétan érdekel, nézz utána, ott mi a helyzet.

2017. febr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Német
2017. febr. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Erdemes irni kort meg celt, hogy ezt a kerdest miert irtad ki nekunk. Gimnazium elott allsz? Munkahely elott? Vagy csak szimplan nyelvet akarsz tanulni? Tudsz e meg mas nyelven beszelni?


A Francia miert nehez azt erdemes attol megkerdezni aki mondta.


A nemetet akkor zard ki, manapsag barmilyen nyelvet tanulhatsz nem vagy ra kotelezve.

2017. febr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
15 vagyok, majdnem 16. Nyelvi 0-ba járok, angolt tanulom meg nagyon jól. Következő évre kell választani második nyelvet. Még nem tudom milyen területre megyek, de szerintem informatika, az vonz egy kicsit.
2017. febr. 15. 22:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

En a helyedben akkor oroszt tanulnek. Attol fugg, hogy az informatika nalad mit jelol.


Ha programozas akkor az orosz nyelv furan hangozhat, de jo dontes. Azert, mert igy orosz nyelven is kutathatsz szakmai dolgok irant. Foleg, hogy ott a hackerkedes igen eros dolog....


Nemetet ugye kizartad pedig informatikai teruleten a nemet multik miatt konnyen elhelyezkednel egy angol/nemet komboval. De az angol/orosz is eleg eros lehet. Foleg, hogy ritka lehet a sok angol/nemet tudasu kozott.


Ha angol megy akkor spanyolt viszont konnyebb tanulni.


Az informatikaval kulfoldon szerencsed lesz tehat spanyol, olasz es franciaban is eltudsz helyezkedni programozokent. Csak tudni kell jol a nyelvet.


Angolbol felsofokuig meg ne allj! Illetve meg anyanyelvi szint meg jobb lenne, szerencsedre magyarorszagon kevesen tudnak nyelvet, aki tud az is kozepfoku szinten. Egy folyekony angol igy alap, hogy tudd.


Sok sikert!


Remelem programozo akarsz lenni!

2017. febr. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Még jöhetnek 😀😉

Tehàt informatikai területre mindegyik jó választás lenne? Franciában gondolkozom, de még nem biztos.

2017. febr. 15. 23:10
 7/8 anonim válasza:
15%
Mandarin vagy román, két hasznos nyelv!
2017. febr. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Informatikainal mar az angol is boven eleg, ott ugyus az a lenyeg, hogy tudj programozni (programozasnal legalabbis) keves jo programozo van es ezeket a cegeket vadasszak rendesen, talan tavalyi evben volt, hogy egy magyar ferfit behivott a google a nemet irodajaba interjura, sajat bevallasa szerint angol se ment neki olyan erosen, de a googlet a gondolkozasa, a megoldokepessege erdekelte. Legyel programozo amugy szerintem miutan utananezel, mert nagyon halas egy szakma, raadasul igeny is van ra. Oroszt meg tenyleg azert tudom ajanlani, mert orosz forumokon boven talalhatsz infokat, megoldasokat olyan algoritmusokat amiket esetleg mashol meg nem haszhalnak. Nemetbol meg majd csak kerul rad valami az evek soran.:)
2017. febr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!