Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origó B2 angol szóbelin mi...

Origó B2 angol szóbelin mi alapján lesz kiválasztva a téma, amiről beszélnem kell? (több lent)

Figyelt kérdés

Ugye van a képleírás meg a szituáció, ezeket értem, legalábbis tudom, hogy a képleírásnál két kép közül választhatok, a szituáció meg gondolom majd jön valahogy, az annyira nem izgat, mert a párbeszéd az általában könnyebb.

Amitől egy picit félek, az inkább a topic-os rész, amikor egyedül, árván, magamra hagyva kell beszélnem :D Gondolom ott is beleszólnak meg nem úgy fog zajlani, hogy csak én nyomom a rizsát, de mi alapján lesz téma?

Egyszer azt mondta valaki, hogy először empatikusan felőlem kérdeznek, tehát hogy ki vagyok, honnan jöttem, hobbi stb. és akkor abból ha valami megragadja a figyelmüket, akkor affelől kérdezősködnek és így alakul ki a téma.

Ennek örülnék, mert ugye ha ez így van, akkor ezt valamilyen szinten tudjuk befolyásolni, hogy mégis nagyjából merre terelődjön a dolog. Nyilván nem említem meg, hogy mondjuk kocsival érkeztem, nehogy a kocsikról kezdjenek el beszélni. Hanem mondjuk mondhatnám, hogy éppen egy moziba nem tudtam elmenni a kapott vizsgaidőpont miatt és akkor hátha a filmekről kezdünk el beszélni. (mondjuk ez ebből a vizsgaidőpont hibáztatás miatt kicsit sz*rul is kijöhetek xD)


Nektek milyen tapasztalataitok vannak?

Holnap megyek :D



2017. márc. 2. 09:21
 1/2 anonim ***** válasza:
A topik úgy lesz ahogy leírtad. Bemutatkozó szöveget mondasz és arról kérdeznek. Pl azt mondod hogy szeretsz olvasni akkor lehet hogy ott átveszik a szót és megkérdeznek hogy milyen típusú könyveket szeretsz vagy szoktál-e verset olvasni v valami ha ezekre nem akarsz válaszolni azt mondod hogy szeretsz olvasni is de ha választani lehet inkább vizuális típus vagy tehát a filmek közelebb állnak hozzád mégis. Így nem kell mégse az olvasásról beszélni ;) sok szerencsét!
2017. márc. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hú, akkor jó! :)

Köszönöm szépen! :) Izgulok, de egy kicsit kíváncsi is vagyok már rá :)

2017. márc. 2. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!