Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolon a környezetszennyezés...

Azrael666 kérdése:

Angolon a környezetszennyezés volt a téma, ezeket írtam. A tanár egyest adott és a helyemre küldött. Az okot pedig nem mondta meg, mi volt ezzel a baj?

Figyelt kérdés

Ez volt amit elmondtam szóba,


From factories and cars release the CO2 and this the cause why pulluted the air and why have green house effect.

People usually drop litters around the streets and that is polluting the soil.

The litters which are dropped into the water polluting the water and the sea life.

Nowdays there are more and more cars why the noise pollution bigger and bigger.

The ozone layer is protect the Earth from the harm UV rays.


Azt mondta nem jó, ezután el mondtam ezt : [link]


és a helyemre küldött...



2016. szept. 29. 13:01
 1/7 A kérdező kommentje:
A tanár szerint ez egy túlbonyolított magyaros és túl laza szerkezetű és semmi pontot nem adok neki amivel ezt megértené
2016. szept. 29. 13:04
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Ez egyszerű magyar szórend és a magyar szavak helyére pakolt tükör fordítás. Nem helyes nyelvitanilag semmilyen szempontbol és a ragozás is borzalmas az igeidőkkel együtt. Csoda, hogy a szavak valóban a környezetszennyezés témaköréből valók de ha lehetett szótárt hazsnálni akkor az sem ér semmit. Ez bizony jogosan egy oltári nagy karó.
2016. szept. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen szinten jártok, ahogy elnézem középfok felé tartotok, B1, B2 szinten lehettek. Ott már jogos elvárás, hogy az igeidőket helyesen használd, betartsd a szórendet. A1 szinten nem lenne egyes ez a dolgozat, de ott nem is ilyen témák vannak, mint a környezetszennyezés. Plusz valóban magyar mondatokat fordítasz le, az angolban máshogyan képzik a mondatokat, nekem ez okozta a legtöbb nehézséget, szóval tényleg nem könnyű, de valahogyan el kellene sajátítanod az angolos beszéd- és írásmódot.
2016. szept. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Ha csak a nyelvtant nézzük és a stílust nem is, akkor is tele van hibákkal. Igeidők keverése, aktív-passzív szerkezet keverése.

Sok esetben így nem is értelmes a mondat, ahogy leírtad.

Ajánlom az 1000 Questions 1000 Answers c. könyvet. Vagy bármi mást is használhatsz, amiben különböző témák szerint vannak anyagok. Ha ezeket átolvasod sok ötletet nyerhetsz, hogy egy-egy témánál miről lehet beszélni.

A nyelvtant meg le kell ülni és meg kell tanulni.

Most már a neten is nagyon sok anyag van, ami összegzi az igeidőket, gyakorló feladatokat is lehet találni.

2016. szept. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nyelvvizsgám viszont megvan b2 telc
2016. szept. 29. 15:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom azt hogy hoztad össze, de lehet pont ehhez mérten kaptál egyest...
2016. szept. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%
Tartalmilag is kifogásolható a szöveg (általánosít és néha nem mond igazat), az angolja pedig rettenetes (szórend, igeidők, ragozás nuku. Szerintem a google translate értékelhetőbb eredményt generál (vagy pont ilyet - ezért is kaptál karót).
2016. szept. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!