Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz németről...

Prinsz kérdése:

Mennyire nehéz németről angolra váltani?

Figyelt kérdés

8-dikos vagyok és elég sz*rul megy a német (örülök ha 2 a dolgozatom) és úgy érzem az angol sokkal jobban menne és sokkal jobban akarom tanulni mint a németet.

Menyire lenne nehéz a 0-ról az angol?

A válaszokat előre is köszönöm :)



#angol #angol nyelvtanulás #idegennyelv nehézségei
2017. márc. 6. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia. Elmondom az én esetemet.

8 évig franciát tanultam, szerettem úgy ahogy. Aztán amikor tovább kellett tanulni, egy olyan sulit választottam, ahol franciát csak nulláról, második nyelvként lehetne tanulni.

Ezért az angolt választottam elsőnek.

Tény, hogy a legbénább csoportban, de én vagyok az egyik legjobb angolos azok között, akik már 8 évet tanultak.

Az is tény, hogy sok ragadt rám, meg nem rossz a nyelvérzékem, de szerintem angolra váltani kb minden nyelvről könnyebb, mintha mondjuk fordítva kéne.

Szóval sok sikert az angollal, menni fog az hidd el! ☺

2017. márc. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Angol sokkal könnyebb, mint a német. Fordítva nehezebb váltás lenne.

De ha már vagy egy szinten németből, akkor nem érdemes abbahagyni, inkább mellette tanulj angolt, ne helyette.

2017. márc. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Ne válts nyelvet semmiképpse. Nagyon nehéz lesz. 9.-ben nem fogják megtanítani a színeket, igéket stb. Tovább fognak/fogtok haladni te meg semmit nem fogsz belőle érteni és akkor rossz jegyeket kapsz. Akkor inkább tanuld tovább a németet és mellette akár eljárhatsz külön angolórákra ahol az alapoktól kezded.
2017. márc. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért lenne nehéz? Igen is, könnyű lesz.
2017. márc. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Minden nyelvet tanulni kell. Az igaz, hogy az angol az elején könnyebb,mint a német, de kb. egy év tanulás után már ott is megjelennek a nehezebb nyelvtani jelenségek, és több a kivétel, mint a németben. Szóval csak akkor érdemes váltani, ha valóban elhatározod, hogy tanulni fogod, nem csak azért váltasz, mert divatosabb nyelv.
2017. márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Hatodikig németül tanultam, bár rossz volt a tanár, úgyhogy megszólalni nem tudtam volna. Aztán bekerültem hatosztályos gimibe, és vonzott a váltás, ezért első nyelvnek az angolt választottam (másodiknak pedig a franciát, de ez most lényegtelen). Először nehéz volt, mellettem mindenki öt-hat éven át tanulta az angolt, én voltam az egyetlen, aki teljesen a nulláról indult, úgyhogy nem színekkel-számokkal-abc-vel kezdtünk, hanem már rendesen a nyelvtannal. És ez nekem szerintem jobban bevált, mintha az alapoktól kezdem. Hármasról kitűnőre fejlődtem, és két és fél év után letettem a középfokú nyelvvizsgát. Most jobb vagyok, mint a csoportom többsége. Úgyhogy jó lesz az, ne aggódj, a lényeg, hogy nem szabad feladni/elkeseredni, ha először nincs sikerélmény. Hajrá! ^^
2017. márc. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Könnyű mint a tavalyi hó !
2017. márc. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!