Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek spanyolt, japánt...

Jedwardlove kérdése:

Szerintetek spanyolt, japánt vagy kínait éri meg tanulni?

Figyelt kérdés
Tanulok angolul meg latinul, de érettségi után új nyelvet szeretnék kezdni. A latin miatt a spanyol eléggé kézenfekvő, de sok helyről hallottam, hogy érdemes lenne valami keleti nyelvet is. Olyan emberek véleményét várom, akik belelátnak ebbe a témába,pl. kereskedelemben dolgoznak vagy hasonló helyen, ahol szükséges az adott nyelvtudás. Köszönöm.

2017. márc. 11. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

Èn bejártam a fél világot, és 10 éve Németországban élek és dolgozom. De elötte több évet éltem a USA-ban és Angliában. Aztán minden távoli helyen nyaraltunk már.


Az angol a legfontosabb az egész világra nézve. De itt Europában talán a német még fontosabb. Vagy minimum a német és angol egyforma tudása.


Aztán pedig a spanyol és a kínai szerintem ugyan azon a helyen állnak. Sapnyol talán akkor fontos, ha az amerikai kontinens bármely pontján fogsz élni, vagy dolgozni.

Kínai pedig akkor ha keleti irányba mész. De ez a két nyelv csak ott jó.


Személyszerint a spanyol lenne amit ajánlanék.

2017. márc. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem azt, amelyik jobban érdekel. Én azt hittem, angollal már tele van minden, és sehol nem fogom tudni hasznosítani. Iszonyatosan sok munkám lett vele mégis. Úgy gondolom az elmúlt 10 év tapasztalatából, hogy a siker nem azon múlik mit választasz, hanem hogy mennyire talpraesetten használod azt fel. Szóval azt tanuld, ami a legjobban vonz, amiben igazán el tudsz merülni és keresd az utat, hogy használni tudd!
2017. márc. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
A spanyol kínai duó verhetetlen !
2017. márc. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Amennyiben hasznosság szempontjából nézzük, akkor a spanyol könnyű is -főleg latin és angoltudásod után-, világnyelv is.


A japánhoz bár előny, ha tudsz angolul, mert tele van kínai és angol jövevényszavakkal a japán, de nekem az a sejtésem (csak kóstolgatom a japán nyelvet), hogy bár az elején könnyű a japán nyelv egy magyarnak, később mégis főleg az írás miatt -és a haladó nyelvtan miatt- elég keménnyé válik állítólag.


Amennyire belelátok, a kínai írás-olvasást könnyebben meg lehet tanulni, mint az ezekre épülő japán írás-olvasást, mivel a kínai egytagú szavak egy szótagosak és többnyire egy kínai szójel - egy olvasat. Ehhez képest a japánban sokkal összetettebb a dolog, nem csak -és nem pont- a szótagjelek miatt...


Bár aki legalább középfokon áll japánból mind írásban, mind szóban, annak kínait elkezdeni tanulni állítólag elég könnyű, mind a rengeteg kínai jövevény szó okén, mind pedig a szójelek ismerete miatt (a középfokú japánhoz, az N3-hoz asszem legalább az első kétezer szó jel ismerete szükséges), na meg mert a kínai nyelvtan nagyon könnyű, azt mondják - egy hét alatt elsajátítható (abszolút izoláló nyelv, semmi ragozás.)


Szóval ennyiből érdemes japánból középfokra eljutni, hogy utána már egy világnyelvet: valamelyik kínai nyelvet (pl a többségit, a mandarint) könnyűszerrel megtanulhatod, és akkor "két legyet..." érted...


De önmagában a japánnal boldogulni necces... Nehéz engedélyt kapni Japánba, max tolmács / szakfordító lehetsz, de ezt könnyebben tanulható nyelvekkel is elsajátíthatod...


(Legfeljebb pl elmész Magyaro-on, vagy bárhol a világon egy japán céghez, ha megy legalább középfokon a japán, mert ott ez előny, fizura nézve is.)

2017. márc. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
* Nehéz engedélyt kapni Japánba, ÉS AMÍG NEM KAPSZ, ADDIG max tolmács / szakfordító lehetsz,
2017. márc. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ha hasznosság szempontjából nézed, azt, hogy ma MO.-n melyikkel érsz el sikereket, nos akkor mondanám a kínait. Az mostanában nálunk elég divatos lett. Pluszt jelent bárhol is, ha tudsz kínaiul. Multicégeknél, kereskedelem( bár ott még mindig az angol a number one, szerintem)

Aztán második körben mondanám a spanyolt. Véleményem szerint a latin nyelvek közül az egyik legszebb, de hallottam már olyat, aki az olaszt istenítette. Szóval ez mindenkinek más. Szép nyelv, igaz, hogy ragozós, de ha tetszik, akkor könnyen fog menni.

S végül, de nem utolsó sorban, én tuti a japánt választanám. Szeretnék majd én is megtanulni, mert nagyon nagyon szeretem ezt a nyelvet. A japán M.O. még szerintem nem olyan népszerű, mint a kínai, szóval ezt inkább akkor javaslom, ha érdekel a nyelv és elég motivációt érzel hozzá.

2017. márc. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igazából nem lettem sokkal okosabb,mert ezek közül az összes nyelv nagyon érdekel. A japán is régi álmom már, hogy elkezdhessem tanulni, viszont mivel középsuliban latint tanultam 4 évig,ezért kezdtem el a spanyolon (vagy olaszon) gondolkodni,mert hasonlóak a latinhoz. Szerintem a spanyolt fogom elkezdeni, és később a japánt, de bízom abban is, hogy majd az élet alakítja magát,és azt fogom tanulni, amit nekem tanulnom kell :)
2017. máj. 1. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!