Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciából a plus-que-parfait-...

Franciából a plus-que-parfait-t mennyire gyakran használják?

Figyelt kérdés

Igazából eddig a Passé Composé-val és az Imparfait-val találkoztam sokat.

Illetve láttam még a Passé Simple-t.


Ezek közül melyeket érdemes használni/tudni? Vagy mindegyik fontos?



2017. márc. 15. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindegyik fontos, mivel mindegyiknek más-más szerepe, használata van. A passé simple kevésbé lényeges, mivel azt már nem használják, csak irodalmi stílusban (ma már a passé composé van helyette). De a plus-que-parfait is fontos igeidő nyilván, ma is használatos rendesen.
2017. márc. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

stílustól függ, pl.:

Quand j'avais fini de parler, il est parti.

Après que j'ai fini de parler(à 5 heures), il est parti(à 6 heures).

Ugye, hogy az utóbbi mondatomban nem lettek volna szükségesek a zárójeles részek? Na, erre való...


Egyébként nyelvvizsgára qrvára kell tudni, utána meg nem. Pont most tolmácsoltam három hétig négyértelmes franciának, egy p-q-p-t nem hallottam tőlük, csak a saját számból, meg is dícsértek, hogy milyen szépen beszélek...

2017. ápr. 29. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Bocs', hogy magyarra is lefordítsam a mondatomat: Amikor befejeztem volt/vala a beszédet, (utána) elmentek.

Nálunk ezért kellenek az időhatározók, mert csak egy múltunk van (az is olyan, amilyen! ;) ), a régies igeidők kihaltak. (pl. kihaltak volt)

2017. ápr. 29. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

passé simple-et írásban fogsz csak látni - ezek szerint már olvastál legalább újsaágot... ;-)

PQP-t öregebbektől vagy kulturált franciáktól fogsz hallani, írásban elvárják ők is, nem hogy a nyelvvizsgán!

Én is szoktam használni, mert sokat segít: időhatározók nélkül is értik, miről vakerálok.

2017. jún. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!