Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudok lefordítani...

Miért nem tudok lefordítani és magamtól mondani egy normális angol mondatot?

Figyelt kérdés
Tudok pár nyelvtant, szavakat is. Elém tesznek egy angol mondatot, kb. tudom mit jelent az összes szó és még is csak nézek, nem tudom mit akarhat a mondat, nem tudom lefordítani. Ha a szavakat egymás mellé teszem, mert azt ugye tudom mit jelent, az meg értelmetlen. Mit csináljak, hogy lássam az egészet, letudjak fordítani akár egy mondatot is?

2017. márc. 19. 20:44
 1/1 anonim ***** válasza:
Gyakorolj, csak ezzel fogod az angoltudásod javítani. Rengeteg filmet nézz angolul, (lehetőleg angol felirattal, de ha szükséges, akkor először magyar felirattal). És olvass angolul. Szótárazz. A szavakat tanuld meg. A fordítások során meg fogsz ismerni egy csomó kifejezést. Ez nem csoda, ahhoz, hogy jól beszélj angolul, tanulni kell és energiát belefektetni.
2017. márc. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!