Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Minek számít, ha a nyelvi...

Minek számít, ha a nyelvi szakot elvégzem?

Figyelt kérdés
Fordító vagy tolmács szeretnék lenni és ehhez érdekelne, hogy ugye kell angol felsőfokú nyelvvizsga, és a másik nyelvből államilag elismert középfokú, vagy ezzel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél (ezeket a Felvi-n láttam). Ha én mondjuk elmegyek kínai szakra és azt elvégzem, akkor arra mit kapok? Oklevelet adnak és utána elmehetek tolmács és fordítói szakra, ami pl.: jogi és gazdasági szakfordító, vagy ilyesmi? Egyáltalán hogyan működik ez az egész? Nem nagyon találok pontos leírást erre, ezért szeretném, ha valaki kifejtené. Előre is köszönöm.:)

2017. márc. 24. 18:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Elmész kínai szakra, akkor keleti nyelvek és kultúrák témakörön belül a kínai nyelvvel és kultúrával fogsz kiemelten foglalkozni, anglisztikán és germanisztikán nem is annyira a nyelven, hanem a nyelvészeten és a kultúrán szokott lenni a hangsúly, de mivel ez egy ritka nyelv, és nem jelentkezési feltétel az érettségi, szerintem nagyobb arányban lesznek nyelvóráid is. Bsc diplomát kapsz belőle, és ahhoz, hogy fordító és tolmács legyél, fordító és tolmács mesterképzésre kell jelentkezned, ahol választhatsz a specializációk közül, és az alapdiplomádat fogják beszámítani a jelentkezésnél.
2017. márc. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!