Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol, viselkedési szokások...

Angol, viselkedési szokások téma, mit értenek ez alatt?

Figyelt kérdés
ECL b2 nyelvvizsga előtt állok, de ezt a tételt nem értem... Itt most az emberek viselkedéséről kell írni pl: manapság sok a bunkó ember, vagy hogy milyen egy jó barát. Vagy a különböző kultúrákban hogyan viselkednek az emberek pl: valahol bogarakat esznek, valahol inkább bunkóság ha böfögsz, máshol nem. Szerintem ez inkább kultúra, de nem tudom. Szerintetek miről kéne itt beszélni? Adnátok tippeket? (magyarul)

2017. márc. 26. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Megnéztem: Az egyén témakörhöz tartozik, magyarul magadról kell beszélned. Pl. a napirended, mit csinálsz, ki vagy, mivel foglalkozol, merre tartasz, mit szeretnél elérni. Nem kell ezt ilyen szigorúan venni, akármilyen irányba lehet terelni a beszélgetést.
2017. márc. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a gyors választ! :)
2017. márc. 26. 11:24
 3/3 Lili2017 válasza:

Kedves kérdező! Azt hiszem a válaszom már nem fog segíteni, mert régi a kérdés. Egy böngészés kapcsán bukkantam rá. Csak az előttem válaszolót szeretném kijavítani.

Angol viselkedési szokásoknál vajon miért kellene magadról beszélni??? Az angoloknál tényleg van más viselkedési szokásuk. Pl szigorúan betartják a sorállást és nem illik előrenyomulni, mert különben megköveznek. Vagy azt hogy állandóan azt mondják, hogy "sorry". Azt tudni kell elfogadni, azzal el van intézve a bocsánatkérés. Mindent megköszönnek, a legapróbb dolgokat is. MAgyarországon sokszor elfelejtenek az emberek köszönetet mondani. Az időjárásról is mindig beszélnek, csupán csak azért, mert az egy "small talk" része. Ha találkozol valakivel akkor a köszönés része az, hogy "how are you?" amire csak ugy lehet válaszolni, hogy "fine thank you " vagy "not too bad". Azt nem lehet válaszolni ahogy ténylegesen érzed magad vagy hogy most éppen influenzás vagy.

Remélem ez segítség még a nyelvtanulásodhoz.

2017. máj. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!