Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez alapján, szrintetek le...

Ricsikiller0 kérdése:

Ez alapján, szrintetek le tudok tenni egy középfokú angol nyelvvizsgát 8. osztályba? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval most még csak 6. osztályos vagyok, de az osztályban én vagyok az egyik legjobb angolos, előfordult már, hogy egy filmet angolul néztem felirat nélkül és pár szó kivételével értettem az egészet. Emellett szoktam beszélni külföldi emberekkel, főleg online játékokban(Dota 2, CS:GO). Szerintetek ez alapján 2 év múlva sikerülhet egy középfokú?

2017. márc. 28. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen idős korban a nyelvvizsga sikere nem elsősorban a nyelvtudáson múlik, hanem a szellemi érettségen is. Állandó probléma, hogy 14-15 éves vizsgázók nincsenek tisztában olyan gazdasági-társadalmi-környezetvédelmi témákkal, amelyek egy középfokú nyelvvizsgán igen gyakran előfordulnak. Ha pedig magyarul sem tudnál róla társalogni (amelyen ugye anyanyelvi szinten beszélsz), akkor angolul sem fog menni. Persze ez felnőtteknél is gyakori probléma, és a vizsgáztatók is látni fogják, hogy mennyi idős vagy... azt már vizsgáztatója válogatja, hogy a korodra tekintettel van-e.


A nyelvből viszont lazán eljuthatsz B2-es (középfokú) szintre akármennyi idősen, és ha hajlandó vagy utánaolvasni a vizsgatematikában felsorolt dolgoknak, kiművelni magad a különféle témákban akkor simán meglehet (én amikor nyolcadikosokat tanítottam, a B2-es feladatlapokkal simán elboldogultak, mégsem erőltettem, hogy menjenek vizsgázni... persze volt aki vette a bátorságot és sikerült neki). Hajrá!

2017. márc. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én jóval idősebb vagyok, de azt tapasztaltam, amit első írt. Végignéztem egy általános felsőfok követelményrendszerét és rájöttem, hogy fogalmam sincs róla, hogyan adózunk, miket vonnak le a fizetésünkből, stb. Sőt, arra is rá kellett jönnöm, hogy egy csomó szó jelentésével még magyarul sem vagyok tisztában, ha idegen nyelven láttam leírva, utána kellett néznem, hogy magyarul mire használjuk. Meglett a vizsgám szép eredménnyel, de rengeteg "kutatómunka" van mögötte.

Sikerülhet 14 évesen is nyilván.

2017. márc. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kisfiam 14 évesen sikeresen vizsgázott az Origónál angol B2. :-)
2017. jún. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!