Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú gazdasági szaknyelvi...

Középfokú gazdasági szaknyelvi, vagy általános felső? Melyik a jobb ha szeretnék majd Msc-re menni és esetleg PhD-ra is?

Figyelt kérdés

Van egy középfokú C nyelvvizsgám. Mennyi lenne a felkészülési idő a felsőre úgy általánosságban? 3 hónap?


Nyilván a szaknyelvi variáció könnyebb, mint a felsőfok, de kettőt meg nincs kedvem csinálni egymás után, ha netán kell a felső. Szóval inkább egyet csinálnék, de azt normálisan.


Ha esetleg mégis szaknyelvi lenne, akkor melyik a legjobb egynyelvű nyelvvizsga?



2017. márc. 31. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Kimeneti követelmény bármelyik is a képzésen? Ha nem, akkor nem csinálnék egyiket sem, pénzkidobás. Ha kell, akkor a szaknyelvi közép könnyebb, éppen ezért a felsőfokra hajtanék, a szaknyelv úgyis ragad rád tanulmányaid során, így végzés után jók lesznek a lehetőségeid.
2017. márc. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bsc és Msc diplomához követelmény a közép szaknyelv, vagy általános felsőfok. Ha jól tudom, de ez lehet, hogy intézményenként változhat, PhD-hoz meg 2 közép kell. Szóval a legjobb ha meglenne a szaknyelvi közép és még egy általános közép másból.


Erősítsetek meg a PhD követelményekkel, nem találom sehol! Szegedről lenne szó.

2017. márc. 31. 13:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért a szakot ha elárulod, elég sokat segítene. (A legtöbb helyen BSc és MSc diplomához is elég egy "sima" C típusú középfokú nyelvvizsga.)
2017. márc. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen elég ahova én szeretném. Pénzügy-számvitel Bsc, pénzügy Msc. De hosszútávra szeretném, és akkor már olyat csinálnék amely a PhD-nál is használható. Oda ha jól tudom 2 középfokú kell? Mert akkor időhiány miatt nem állnék neki a felsőfoknak, ha mindehol elég a középfok.
2017. márc. 31. 23:08
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ezek szerint két nyelvvizsga kell; az egyik egy legalább középfokú angol/német/francia, a második pedig egy legalább alapfokú nyelvvizsga.

2017. márc. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor ezek szerint nem is követelmény sehol a felsőfok. Koszonom a valaszokat!
2017. ápr. 1. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!