Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok, a nyelvvizsgáko...

Mit gondoltok, a nyelvvizsgákon elért százalék valóban tükrözi valakinek a nyelvtudását?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 1. 23:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem, de azt se mondanám, hogy semmit se mond el az illető nyelvtudásáról.
2017. ápr. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Inkább azt mondanám, hogy több nyelvvizsgán elért eredmény átlaga tükrözné, de egy vizsgasorban mindenkinek lehet szerencséje, például az olyan tippelgető feladatoknál, ahol "következmény nélkül" bejelölhet akármit.
2017. ápr. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem az egész nyelvvizsga egy vicc. A szövegértés logikus, ki lehet következtetni, a fordításhoz használható szótár, a levelet előre be lehet tanulni és a szóbeli témákat is.
2017. ápr. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Ismerek olyan középszintű nyelvvizsgásokat akik egy mondatot nem tudnának elmondani, de lobogtathatják majd a papírjukat, hogy ők tudnak angolul.

Állásinterjúkon sose kért még senki papírt, mindig mondták hogy nem is érdekli őket, úgyis beszélgetnek majd velem angolul és kiderül az igazság.

Felsőfokús ismerős csak egy volt, ő tudott is rendesen. Számomra pedig felesleges a papír.

2017. ápr. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
# 4 Van olyan ismerősöm felsőfokúval, aki egész egyetemi évein alatt csak annyit tudott kinyögni, hogy hétvégén játszott a macskáival. Minden alapvizsgája, nyelvi vizsgája kettes lett. Nyelvvizsgán meg összejött a 40%.
2017. ápr. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
13%
40%-ért már papírt kapnak??? Nem tudtam. Wtf. Gyász.
2017. ápr. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
60%tól adnak papírt tudtommal...
2017. ápr. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Arra gondoltam, hogy részfeladatonként meg kell lennie a 40%-nak. Azt hiszem, ez még élő dolog.
2017. ápr. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%

Bárki írhat doktori disszertációkat bármelyik nyelvvizsga alkalmasságáról vagy alkalmatlanságáról a nyelvtudás mérését tekintve.

Bárki lehet zsenibb is, mint bármelyik nyelvvizsga kidolgozó teamje.


Bocsánat, egy rosszindulatú megjegyzés: ezzel a témával az foglalkozik, aki nem felelt meg, vagy úgy érzi, nem fog megfelelni.

Olyan szempontból igaz is, hogy a nyelvvizsgákhoz, ha jól megnézzük, sokszor inkább egyéb szellemi-elmebeli-mittudomén képességek szükségesek. Talán nem is lehet a szövegértést elszeparálni, elvégre létezik olyan, hogy nyelvileg érti, de a mondanivalóját nem? Múltkorjában beidéztem egy példát, ahol volt key, hogy vajon miért az a válasz, ami a válasz. Illetve kérdés formájában tettem fel, ha jól emlékszem, rögtön elvesztette az érdeklődését mindenki. :) Én meg mertem írni, hogy azt biztosan elbuktam volna. :)

2017. ápr. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó, nekem minden feladatom 100% lett felsőfokún, a szövegértés kivételével, ami csak 76-ra jött ki. Nem értem, hogyan, az a legerősebb oldalam. Tolmácsolást is hallgattam egyetemen, sose volt gondom vele. Hőszigetelési módszerekkel kapcsolatban volt szövegem, meg fűtési opciókkal, az egyik kérdés pedig egy olyan gyertyaszerűségre kérdezett rá, amit sem a szótár nem ismer, sem a net. Nem tudom, ez mire jó. Mondjuk magasan meglett, de akkor is.
2017. ápr. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!