Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valoban retro dolog kezzel...

Valoban retro dolog kezzel irott szotarat vezetni?

Figyelt kérdés
Ma ezt megkaptam a tanaromtol. Nem igazan ertem, pedig o raadasul az idosebb tanarok egyike, aki nem internettel nott fel, hanem szotarban kikereste a dolgokat, majd leirta. Nekem igy jobban megmarad (marmint, ha leirom).
2017. jan. 1. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Elöször is a tanárod idióta, ha emiatt szól!


Másodszor nem te vagy az egyetlen, akinek jobban megmaradnak a taultak, ha kézzel leírja (többel közt én is igy vagyok)


Harmadszor a tanárnak semmi köze ehhez, ha tudod a szavakat, akkor mi a baja?

2017. jan. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem mondanám régimódinak, ki hogy tanul jobban. Én sose szerettem ezt a leirkálósdit suliban, a nyomtatott szótárt is utáltam; minek, ha vannak az interneten is minőségi szótárak, és feleannyi idő a kikeresése a szónak. De ha neked így jobban megy, ne hallgass másokra, csináld ahogy neked jó :)
2017. jan. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2! Es akkor elolvasas utan meg is jegyzed a szavakat?


Amugy van olyan osztalytarsam, akinek egy angol fuzete nem telt be 3 ev alatt, mert meghallgatja a tanart, otthon elolvassa a konyvbol amit kell, es meg is jegyezte. Nekem jobban megmarad, ha leirom. De mas tantargyaknal, pl. tortenelem meg en se nagyon kegyzetelek, irkalok, csak elolvasom a konyvbol es jol megmarad.

2017. jan. 1. 19:53
 4/7 anonim ***** válasza:

"2! Es akkor elolvasas utan meg is jegyzed a szavakat?"


Na de a füzetbe írás sem jelenti, hogy megjegyzed. Ráadásul ha már több száz szó van a füzetedben, akkor ugyanúgy keresgetni kell, mint a szótárban. Arról nem is beszélve, ha esetéeg nem abc rendben van.

De neked ez vált be, akkor csináls, kit érdekel, hogy más mit használ!

2017. jan. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 chtt ***** válasza:
74%

"Na de a füzetbe írás sem jelenti, hogy megjegyzed."

Van, akinél igen. Pl. én is jobban megjegyzem a dolgokat, ha leírom, mintha csak olvasom... ha meg hallgatom, eleve kikapcsolok már az elején (ha nem jegyzetelek). Puskát is írtam mindig, nem azért, mert használtam, hanem mert azzal tanultam. :)

Ha retro is, jó értelemben vett retro, amúgy meg osztom a többiek véleményét: ha tudod a szavakat, mi köze hozzá, hogy tanulsz?

2017. jan. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Én régebben (mikor még csak középfokúm volt) sorozatozással és filmezéssel tanultam angolul, és ha egy szót kikerestem, kiírtam egy word dokumentumba a magyar jelentésével együtt. Néha olvasgattam ezeket a szavakat, de nem tanultam különösebben. A gyakran előforduló szavakat megtanultam persze :)
2017. jan. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja és még: attól is függ nyilván, mennyi szót kell megtanulni. Nekünk mindig meg kellett tanulni gimiben egyik óráról a másikra ilyen egy A4-es oldalnyi szöveget, azt csak elolvastam 2x és megmaradt. Ilyen mennyiségnél szerintem fárasztó lehet leírni a szavakat mindig, de 10-15 szónál, meg a nyelvtanulás elején el tudom képzelni, hogy ez hasznos lehet.
2017. jan. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!