Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német Origó B2 szóbeli nyelvvi...

Német Origó B2 szóbeli nyelvvizsga beszéd részén nem érzem jogosnak a pontozást. Ezzel lehet kezdeni valamit?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam nyelvvizsgázni. Én úgy érzem, hogy eléggé elfogultak voltak. Nem abba az iskolába járok, ahol a nyelvvizsgaközpont van, és a tanárok nem is ismernek (tudom, hogy a vizsgázók nagy részét igen). Mikor megérkeztem, és megnéztem a beosztást, hallottam, hogy a bent lévő vizsgázó folyamatosan "ööööööözött", és elég súlyos nyelvtani hibái voltak. Mégis több pontot kapott. Nyolcadik voltam, és négyesével kirakták a pontokat, és én kaptam mégis a legkevesebb pontot, 60% lett!

Jó, beismerem, a nyelvtanba én is sokszor belebonyolódok, de azért el tudom választani az igéket az elváló igekötőtől. Viszont kommunikatív értékre csak 25/16 pontot kaptam, ami elég röhejes! Ha valamit tudok, az a beszéd! Nem ez volt az első nyelvvizsgám, angolból voltam közepezni és felsőzni ECL-en, előbbi 100%, utóbbi 87%. Nyilvánvalóan a kommunikatív érték nem függ a nyelvtől, ha mégis: mindenre reagáltam, nem volt üzemszünet, és nem is foghatják arra a lepontozást, hogy izgultam, mert nem izgultam, és végig mosolyogtam. Viszont a pontozó folyamatosan vihogott rajtam, amit eléggé pofátlanságnak érzek. Szókincsre 15/9 pontot adtak, ami elég szánalmas, nyelvhelyességre meg 10/5 pontot, amit elfogadok, de mégis elég abszurd.

Tudom, nem kéne ezen problémázni, mert (még) nem buktattak meg, de én ezt nem érzem fairnek.



2017. ápr. 6. 22:33
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!