Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgával kapcsolatban...

Nyelvvizsgával kapcsolatban tudnátok segíteni? A többi lenn.

Figyelt kérdés
Tudnátok segíteni, hogy melyik nyelvvizsga központot válasszam ? TELC, BME vagy az Origo? Általában mindenki a Rigó utcait ismeri el leginkább és részesíti előnyben. Ha valaki jártasabb ezügyben,kérlek Benneteket írjatok! Köszönöm.
2017. ápr. 8. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek közül voltam BME-n És Origón. BME nagyon nem jött be, szerintem túl nagy elvárásokat támasztanak. az Origó szóbeli része nagyon tetszett, kedvesek voltak és életszerű feladatokat adtak, nem mérték a lexikális tudást, viszont az írásbelit nagyon kötöttnek éreztem. Most a Language cert írásbelijére készülök, eddig nagyon tetszik.
2017. ápr. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Német: ÖSD, kicsit drágább, de nemzetközileg tényleg elismert nyelvvizsga,korrekt vizsgáztatók, nem a buktatás a lényeg.Rigót felejtsd el.
2017. ápr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül szeretik az Origó, sok mindennel próbálkoztam, nekem is az jött be.
2017. ápr. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én most voltam BME-n, nekem bejöttek a feladatok. (a szóbeli kifejezetten tetszett, a vizsgáztatók nagyon segítőkészek voltak). Eredményeket egyelőre nem tudok. Ha buktam, az a magnó miatt lehet, sajnos ott sokat sikerült elrontanom (és nem meghallanom). Ez volt talán negatívum, hogy egy nagy előadóteremben ment a magnó és nem saját fülhallgatós.


A nyelvvizsga elismerésével pedig nem értek egyet. Senkit nem érdekel, hogy melyik nyelvvizsga központban szereztél bizonyítványt. Egy állásnál a döntő az interjún tett teljesítményed lesz. Egy vállalkozó ismerősöm pl nem dobja hanyatt magát, mert valaki meglebegtet egy C1-es nyelvvizsga bizonyítványt. Volt dolga olyannal is, aki így sem tudott megfelelő szinten beszélni és olyannal is, aki papír nélkül is folyékonyan tudott beszélni.


A BME ugye "csak államilag" elismert, de ezek a hazai nyelvvizsgák elsősorban a diplomához kellenek. Mindenhol máshol a tényleges tudást nézik. (Ha pedig angol egyetemre készülsz, oda egyik nyelvvizsga sem jó, mert van egy külön teszt, ami pontok alapján méri a tudásod)


Én azt tudom ajánlani, hogy nézd meg, hogy melyik nyelvvizsgán milyen típusú feladatok vannak (mert nem egyformák) és ez alapján próbáld meg kideríteni, melyik fekszik neked a legjobban. Valahol van nyelvtan, valahol szövegbehelyettesítés, formai levél és baráti levél. Valahol kettőt kell írnod, valahol csak egyet.


A BME-n 2 levelet kellett írni: az egyik egy baráti e-mail, a másik pedig egy fórum hozzászólás.

A baráti levél szerintem most "nehéz" volt, mert a magyar húsvéti szokásokról kellett benne írni. (azért tettem idézőjelbe, mert sokat kellett szótáraznia annak, aki esetleg nem olvasott valamit angolul a húsvétról - pl hogy van a locsolkodás stb)

2017. ápr. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket.
2017. ápr. 8. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!