Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgával kapcsolatban...

Nyelvvizsgával kapcsolatban ti mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

Elsősorban diplomához kellene.


14 évig amíg iskolába jártam addig angolt tanultam(általános, közép és OKJ). Ebből érettségiztem is. Viszont utálom ezt a nyelvet és a hétköznapjaimban nincs is szükségem rá(meg semmilyen más nyelvtudásra sem). El is felejtettem. Amennyit használom az annyi, hogy ha nyáron egy külföldi megtalál, hogy magyarázzam el, hogy merre van amit keres. Illetve ha néha(évente max 1x) találkozok külföldivel, akkor is ami szükséges azt eltudom mondani.


Ellenben kb 14 éves korom óta szeretnék megtanulni németül. Valamiért sokkal jobban tetszik mint az angol.


Van egy ismerősöm aki Németországban dolgozik és mindig mondja, hogy menjek ki én is. Teljes mértékben igaza van, mert az itthoni fizetésből max vegetálni lehet.


Kicsit bizonytalan vagyok, hogy mégis melyikbe lenne több értelme időt fektetni. Igazából angolul is illene legalább normálisan tudni, de annak tudatában, hogy eddig se volt rá szükségem én ezt feleslegesnek érzem.


Nem is annyira sürgető a dolog mert elvileg 2020-ban fogok eljutni a diplomáig(2015-ben kezdtem és csúsztam 1 évet), de nem szeretném, ha emiatt ne jussak hozzá. Annyi idő alatt meg szerintem meg lehet tanulni németül is legalább középszinten(másik ismerősöm ugyanígy 0 tudással fél év alatt jutott el a középszintre, de ő ott is él életvitel szerűen).


Ráadásképp jó lenne még egy szakmai nyelvvizsga is ha a szakmámban akarok elhelyezkedni(erre nagy esély van, mert világszerte keresett a szakmám) és ugye a szakmai dolgok nincsenek benne a normál nyelvvizsga követelményében.


Ha egyszer rá is veszem magam a költözésre nem akarok felkészületlenül világgá menni.


2017. márc. 22. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt tanuld, amihez van motivációd!
2017. márc. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy a németet. Azt van kedved tanulni, időd is van rá, ismerős is van kint, esetleg nyáron egy pár hónapra ki is tudsz menni, plusz ha alapból már most tervezed, hogy ki akarsz menni Németországba dolgozni, akkor azért nem árt ha tudsz németül. Ha az angolt kedved sincs tanulni, nem is használod, nem is akarsz majd Angliában/Amerikában dolgozni akkor tényleg felesleges. Meg könnyebb is megtanulni valamit úgy, hogy kedved is van hozzá mintha csak szenvednél vele.
2017. márc. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért nem árt átismételni át az angolt is -
2017. szept. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meg ha van belőle érettségid, érdemes belőle

ny.vizsgát lerakni

2017. szept. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Középfokú ny.vizsga biztos menne
2017. szept. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!