Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért tanul annyi ember olaszt?

Miért tanul annyi ember olaszt?

Figyelt kérdés

Nincs semmi bajom a nyelvvel, meg az országgal sem, csak kíváncsi vagyok miért tanulja annyi ember ezt a nyelvet. Annyira nem különösen szép, nem annyira sokan beszélik, az ország sem olyan gazdag meg nincs is olyan közel sem.


Miért nem spanyolt, németet, franciát, angolt?



2017. ápr. 17. 16:50
 1/6 anonim válasza:
100%
Szerintem az teljesen szubjektív, hogy mennyire szép egy nyelv: én pl. nagyon dallamosnak és szépnek tartom, sokkal szebbnek, mint pl. a spanyolt. Abban persze egyetértek, hogy első nyelvként semmi mást nem szabadna tanulni, mint angolt, mert az manapság úgy is mindenhez kell, de második nyelvként szerintem az ember már tanulhat olyat, ami igazán tetszik is neki. Ha az angolt valaki megfelelően beszéli, az nagyon nagy eséllyel úgy is elég akár a külföldi boldoguláshoz is. Olaszország azonban számos jó filmet, irodalmi művet, kulturális kincset adott világnak, amely sokkal jobban élvezhető, ha az ember beszéli a nyelvet, és turistáskodni is jó pár évbe beletelhet, amíg az ember rendesen körbejárja az országot.
2017. ápr. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az olasz volt az első és fő nyelvem, ezt követte a spanyol, majd az angol. Az ország nyugati részén éltem, nagyon jól megéltem az olasz nyelvtudásomból. A két ország között nagyon szoros a kereskedelmi, gazdasági, kulturális és idegenforgalmi kapcsolat. A spanyol tudásomat kevésbé tudtam hasznosítani. Jó angolos rengeteg volt a városban, jó olaszos viszont alig.
2017. ápr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

A második nyelvemnek választottam az olaszt, az angol az első.

Szerintem nagyon szép nyelv és ország, a némettel és a franciával ellentétben. Ez a kettő szabályosan taszít.

Így jött az olasz :)

Spanyol pedig nincs az iskolámban, pedig azt is tanulnám. Olasz után viszont könnyebb lesz.

Az már más kérdés, hogy milyen rohadt nehéz...


18/l

2017. ápr. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs bajod a nyelvvel mégis burkoltan provokálod azt aki tanulja/tanulta...

A #2 gyakorlatilag leírta mi a tényállás

És még javítanálak amiben hülyeségeket írsz: az hogy szép vagy sem teljesen szubjektív szerintem az, nem sokan beszélik hol? a világon biztosan de európában a 4. leggyakrabban beszélt nyelv (www.languageknowlegde.org), nem olyan gazdag? Mihez képest? Azért nem élnek rosszul bármennyire is próbálja a média & társai annak beállítani, szintén mihez képest nincs közel? Nem csak nyelvén hanem földrajzi hiányosságaid is vannak mert francia vagy spanyolország sokkal messzebb van

Itthon meg lehet élni az olaszból bármennyire is az ellenkezőjét látod...

2017. ápr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Estádio de Felchút ***** válasza:

Szép, dallamos nyelv, a kiejtés egyszerű, a nyelvtan is tanulható (könnyebb, mint a német nyelvtan) és Európában 60 millió ember anyanyelve, de Európán kívül is beszélik elszórtan pár tízmillióan. Rendkívül gazdag az irodalma.

Ami a gazdasági szempontokat illeti, Olaszország közel van, az olasz-magyar kereskedelmi kapcsolatok erősek, és lehet, hogy Szicília, Calabria, vagy Campania nem túl fejlett (DE! minden délolasz régió fejlettebb és gazdagabb, mint Magyarország...), de Lombardia, Emilia-Romagna, Veneto, Piemonte Európa legfejlettebb és leggazdagabb régiói között van. Toscana meg egész egyszerűen Európa legszebb vidéke :P

És az olasz focit is szeretjük.

2017. ápr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"minden délolasz régió fejlettebb és gazdagabb, mint Magyarország..."


ez így van szó szerint!

2017. ápr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!