Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik szomszedos...

Szerintetek melyik szomszedos orszag nyelvet a legerdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés

Tudok angolul, nemetul, olaszul. Ezekbol felsofokum van es hasznalom is oket aktivan. (levelezek,filmet nezek, beszelgetek) Szakmai felsofoku nyelvvizsgam van franciabol. A sajat teruletemen fontos (gyogyogyszeresz vagyok). Ezeken kivul meg latinul tudok, irodalmi latint is beszelem, illetve irom, mert mar a gimnaziumban latin csoportos voltam es szinte minden felsofokut tett belole.


Ha egy kulfoldi ember ter be a patikaba mindig igyekszem a sajat nyelven kiszolgalni, ezzel is lehetoseget kapok gyakorlasra, illetve probalok jo benyomast kelteni rolunk magyarokrol.


Most ugy dontottem, itt az ido, hogy egy szomszedos orszag nyelvet is megtanuljam. Szerintetek melyik lehet a leghasznosabb?


A roman mellett szol, hogy vannak benne latin elemek, illetve a legnepesebb az osszes kozul. A szlav nyelveket annyira nem kedvelem, de meg morfondirozom. Ha szlav nyelvre esne a valasztas, akkor az a cseh lenne, de ugye ok nem a szomszedaink. Inkabb a horvat es a roman kozott fog eldolni.


Kerlek irjatok meg, szerintetek melyik lenne a leghasznosabb es miert. Azt hiszem a csehet is bele vehetjuk a kupacba, de csak nagyon idezojelesen.


Irjatok kerlek kort is es foglalkozast,tehat nektek melyik lenne a leghasznosabb es megirhatjatok azt is, hogy szerintetek nekem melyik, koszonom. :)



2017. ápr. 21. 08:24
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Eddig valahogy erre fele hajlok:


1. roman vagy horvat, 2. cseh 3. szlovak, 4. ukran


(fontossagi sorrend, ezek kozul egyelore csak egyet szeretnek)

2017. ápr. 21. 08:26
 2/16 A kérdező kommentje:
Bocsanat, az ukranok nepesebbek, mint a romanok, de valahogy ez az a nyelv,amit a legkevesbe szeretnek tanulni (oroszul se szeretnek), ezert valahogy errol meg is feledkeztem az elejen.
2017. ápr. 21. 08:28
 3/16 A kérdező kommentje:
Meg annyit hozzatennek, hogy Budapesten elek, tehat nem igazan tartozkodom egyik hatar menten se. Ugye az megkonnyitene a valasztast.
2017. ápr. 21. 08:31
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Angol
2017. ápr. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kosz, hogy vegig olvastad.:D Angolul mar tudok.
2017. ápr. 21. 09:08
 6/16 anonim ***** válasza:
Olasz es latin ismereteben a roman lesz a leggyszerubb. De hacsak nincsenek kapcsolataitok roman cegekkel, nem sok ertelmet latnam.
2017. ápr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtanulsz egyet a szlav nyelvek kozul, akkor a tobbi mar gyerekjatek lesz es ezekkel lefeded mindet a romanon kivul. A roman meg allitolag a franciara hasonlit, bar kozel nem annyira, mint a szlav nyelvek egymasra. En a szlovakkal kezdenem, ami gyakorlatilag majdnem ugyanaz mint a cseh. Utana horvat.
2017. ápr. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Most jut eszembe, hogy a szerbet kifelejtettem. Vegulis eddig akkor a roman, horvat, szlovak/cseh jatszik. Talan a szlovak meg a roman kapcsolatok melyebbek, mint a horvat, illetve a cseh. Marmint pl. kereskedelmi kapcsolatokra gondolok.
2017. ápr. 21. 10:02
 9/16 anonim ***** válasza:
En az oroszt tanulnam.
2017. ápr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

szerintem spanyolul érné meg megtanulni.


a szomszédos országok zömében szláv nyelveivel mit akarsz?

rohadt nehéz a lengyel, a szerb, de még a szlovák és a cseh is.


a spanyol viszont világnyelv, és az olasz meg a francia után nem lesz nehéz.


franciából csinálnék a helyedben egy általános felsőfokot is.


ezekkel többre mész, mint a szerbbel vagy románnal.

2017. ápr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!