Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki leellenőrzi nekem?...

Valaki leellenőrzi nekem? (francia)

Figyelt kérdés
J'ai le plaisir de poser ma candidature pour le poste de baby-sitter. Je suis particulièrement intéressée par ce poste car j’ai grandi avec deux petits fréres és j’aime beaucop les enfants. Je suis particulièrement apte à pourvoir ce poste parce que je suis fiable, calme, serviable. Ma mére travaille á l’école maternelle et quand j’ai le temps j’aide pour lui. J’ai quelques questions. D’abord, quand faut-il prendre soin des enfants? Ils sont garçon ou fille?

2017. ápr. 23. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Előre mondom, nem írom le az összes hibát, mert nem vagyok én sem biztos abban, hogy így nem helyes.


A "je suis pariculierement" elég egyszer is, az első előfordulása helyett írhatnál "je m'intéresse beaucoup a ce post"-ot is, így van benne plusz egy ige+egy vonzattal, és nincs szóismétlés.

ma mere travaille dans une école maternelle, én így írnám inkább, az azutáni mondatrészhez pedig kicsi magyarázat következik :) A segíteni ige franciául, aider, ami tárgyas ige, tehát nincs vonzata. aider qu a faire qch. Segíteni valakit valamit csinálni. "et quand j'ai le temps je l'y aide."

Az utolsó mondat furcsa nekem, de lehet, hogy így is jó.

2017. ápr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Sokat segítettél! :)
2017. ápr. 23. 21:49
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

"Ils sont garçon ou fille?"


figyuz! nem kellene kitenni a többesszám jelét?


garçonS, filleS

2017. ápr. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
43%
Az egyes vagy többesszámon kívül, de szerintem az egész mondat franciátlan. Én finoman utalnék csak rá, pl az előző mondatban, Quand fait-il prendre soin d'eux/d'elles? Vagy, quel age ont-ils/elles? Így a válaszban muszáj lesz konkrétan leírni hogy il vagy elle, ils vagy elles.
2017. ápr. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)
2017. ápr. 24. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!