Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo angol középfokú nyelvviz...

Origo angol középfokú nyelvvizsga tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azoknak a segitseget szeretnem kerni, akik a kozelmultban voltak origo nyelvvizsgan. Erdekelne a szobeli es irasbeli resze is, hogyan zajlik, esetleg tippek, tapasztalatok. Koszonom szepen elore is!:)
2017. ápr. 26. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én C1-n voltam most áprilisban, de hát ugye ugyanaz szinte a 2 írásbeli, azt leszámítva hogy középszinten nincs magyar-angol fordítás. Az első feladat teljesen érthető volt, ahogyan a kérdések is, könnyen meglehett találni a válaszokat és csak a szöveg kb 3/4-e kellett a megoldáshoz. A lyukas szöveg is szerintem teljesen érthető volt, viszonylag könnyen kilehett találni hogy mi hova kell, egyedül a téma nem volt valami átlagos, inkább tudományosnak mondanám, de a szavak nem voltak benne durvák egyáltalán. Írásnál volt egy baráti levél, meg egy fogalmazás a magyar sikersportokról és sportokról általában. A véleménykifejtés a környezetvédelemmel kapcsolatos volt, az volt a tételmondat, hogy "egy egyszerű polgár nem tud tenni a környezetért". Az angol-magyar fordítás a brit parkolási szabályok módosításával volt kapcsolatos, legnagyobb része tisztán érthető volt. A hallgatás első része is teljesen érthető volt, a másodikat már nehezebbnek találtam, elég rövid is volt és sok infót mondott el. A szóbeli pedig szintén korrekt volt abszolút, ahogyan a vizsga többi része is.
2017. ápr. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszt!:)
2017. ápr. 27. 18:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szóbelin nagyon kedvesek voltak, 2 mosolygós idősebb néni volt bennt, nagyon jóindulatúak voltak és kedvesek.Próbálj minnél többet beszélni, ne engedd hogy belédfolytsák a szót, inkább ők ne tudjanak szóhoz jutni, nem pedig te :) Nagyon korrektek voltak, nekem a környezetszennyezés, és az egésgség-betegség volt a téma.50 pontból 45-öt kaptam, jól szerepeltem :) Ha közlékeny vagy, szereted az angolt és némi tehetséged is van hozzá, remekül helyt fogsz állni, ez biztos. A vizsga menetét megtudod nézni a holnapon, ott részletesen le van írva minden.Maga a vizsga ideje szerintem 15-20 perc (én valamiért 25 percig voltam bennt) Sok sikert a vizsgához!
2017. ápr. 30. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én a márciusi szóbelin voltam. A szóbeli részen, amikor bementem angolul köszöntem, ők is. Aztán adtak egy lapot, mondták, hogy ellenőrizzem az adataim, hogy helyesen van-e írva minden. Ez megtörtént, ezután húztam 2 képet, kiválasztottam, hogy melyikről szeretnék majd beszélni, ők felírták. Ezután húztam egy szituációt, de azt nem nézhettem meg, ők ezt is megnézték és felírták maguknak. Aztán elkezdtünk beszélni általános dolgokról. Beszéltem magamról, a családomról, az iskolámról. A képen egy anyuka és (valószínűleg) a lánya volt Velencében. Nagyon sokat nem tudtam róla mondani, csak néhány egyszerű mondatot, de áttértünk a nyaralásokra és akkor már a saját élményeimről beszéltem. A szituáció pedig az volt, hogy ki kell bérelnem 1 évre egy lakást külföldön és meg kell érdeklődnöm, hogy van-e internet-hozzáférés, erkély, bútorozott-e a lakás, hány szoba van... aztán a végén egy személyes találkozót megbeszélni. Ezután mondták, hogy vége a vizsgának és viszontlátásra. Én megvártam az eredményt, 5-7 ember után kiragasztják az ajtóra az eredményeket, de nekem speciel 2 órát kellett várnom rá.

A magnó nagyon jó volt, tisztán hallottam mindent, egy teremben körülbelül 15-en voltunk, teljesen mindegy volt, hogy a terem melyik részében foglaltunk helyet, mindenhol tisztán hallható, érthető volt. Az idő is elég volt.

2017. máj. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!