Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy nyelvvizsga felkészítő...

Egy nyelvvizsga felkészítő tanfolyam, majd 3 sikertelen nyelvvizsga után érdemes elmenni még egy tanfolyamra vagy megpróbáljam újra a nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

A diplomámhoz kellene a nyelvvizsga. Tavaly augusztusban próbálkoztam először, előtte az egyetemen felvettem egy 2 féléves nyelvvizsga felkészítő kurzust. A kurzuson főként az írásbeli részére tértünk ki, a szóbelit 1/3 részben gyakoroltuk. Augusztusban az írásbeli része sikeresen meglett, azonban a szóbelin csak 48 %-ot értem el. Októberben elmentem egy másik fajta nyelvvizsgára, ott is hasonló eredmény született, de a magnón a minimum pontot sem értem el. Januárban megpróbálkoztam egy harmadik típusú nyelvvizsgával, amelyen 54%-ot értem el.

Május 16-i hétre jelentkeztem ugyanoda nyelvvizsgára, ahol augusztusban próbálkoztam, az tűnt a legkönnyebbnek a 3 közül. Azonban itthon hiába próbálok felkészülni, a párbeszédet, illetve magát a szóbeli részt nem tudom gyakorolni egyedül, ráadásul annyira kedvem sincs már felkészülni, semmi sem motivál ennyi sikertelenség után. Utánaérdeklődtem és nyáron elvileg indul majd egy nyelvvizsga felkészítő kurzus a nyelvvizsgaközpont szervezésében, ahol lehet jelentkezni csak a szóbeli felkészítőre. Azonban ha most elhalasztom a nyelvvizsgát, annak díja + 5000 forint, ráadásul a felkészítő is 25 000 forint körül van. Ha belegondolok, rettentő sok pénzt öltem már bele ebbe, eredménytelenül.

Szerintetek megpróbálkozzam most májusban is, hátha sikerül, vagy halasszam el és jelentkezzek a felkészítő tanfolyamra nyáron, és azt követően próbálkozzam augusztusban? Nem tudom mi tévő legyek már :/


2017. ápr. 26. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sztem próbálkozz, főleg ha ezzel meglesz a diplomád. Amúgy sztem menj másik fajta nyelvvizsgára, hátha az előnyösebb!
2017. ápr. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Angol?
2017. ápr. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg próbáld meg az eszperantót
2017. ápr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Német. Ráadásul gazdasági.


Voltam már három fajtán: Corvinus, Gazálkodó, legutóbb BME. A Corvinusos tűnt a legegyszerűbbnek, illetve ennél lett meg az írásbeli is, ráadásul most tették egynyelvűvé, ezzel eggyel kevesebb feladat van.

Szívem szerint halasztanék, mert hiába magolom be a tételeket, ott mégis csak beszélgetni kell. Viszont a halasztás + 5000 forint, ráadásul az se biztos, hogy nyáron indul a tanfolyam, csak ha van elég jelentkező. Tehát 5000 forintot mindenképp buknék.

2017. ápr. 26. 20:38
 5/5 A kérdező kommentje:
Megpróbálhatom az eszperantót, csakhogy azt nem fogadják el a diplomához. :) Angolt csak 1 éve kezdtem el tanulni, de sokkal közelebb áll hozzám, mint a német. Már kínomban azon is gondolkoztam, hogy tanulom még 1-1,5 évig az angolt és inkább elmegyek abból, csak akkor 1-1,5 évet csúszik a diploma is.
2017. ápr. 26. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!