Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki melyik B2-es angol komplex...

Ki melyik B2-es angol komplex nyelvvizsgát ajánlja? Az Euroexamban és az ECL-ben gondolkodom. Illetve tudtok mondani jó felkészítő könyvet?

Figyelt kérdés
Suliban nem igazán tanultam a nyelvet, hanem csak sorozatokból, játékokból, erasmusosoktól, magamtól. Bő fél év alatt akarom felhozni a tudásom középfokra. Ti mit ajánlotok a fent említett kérdésekben?

2017. febr. 28. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
ECL, ott választhatsz szóbeli vizsgapartnert és nincs külön nyelvtani rész, cserébe van 2db 200 szavas levél/esszé.
2017. márc. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én az Euroexam nyelvvizsgát ajánlom, eléggé gyakorlatias, nem kell rá tételeket magolgatni és nyelvtani rész sincs. Én is úgy tanultam meg a nyelvet középfokon, ahogy Te is teszed, filmek, sorozatok, zenék, hírműsorok, dokumentumfilmek... A youtube-on is lehet találni jó kis videókat és nem baj, ha nem értesz minden szót az elején. Az Euroexam honlapján elérheted a komplett nyelvvizsga részeket, remekül fel lehet rájuk készülni. A pontozásnál is barátságosak, nem arra mennek szerintem, hogy megvágjanak minél több embert. Ide is lehet vinni nyelvvizsga partnert, sőt ami még jobb, hogy van próbavizsgájuk a szóbeli részből, néhány héttel az éles vizsga előtt, ami teljesen ugyanaz és le tudod tesztelni a tudásod élőben. Nekem az is sokat segített. Szóval én őket ajánlanám, hidd el nem fogsz bennük csalódni. Persze készülni is kell, de fél év az még sok is, főleg úgy, hogy már egy ideje foglalkozol a nyelvvel. Remélem tudtam segíteni! :)
2017. márc. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az eddigi hozzászólásokat! Sajna még mindig nem vagyok biztos, mindkettőt dicsérik a legtöbben. Szerintem mindkettőből megnézek egy próbavizsgát és amelyiket szimpatikusabbnak, testhez állóbnak találom, azt választom.
2017. márc. 1. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!