Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelven könnyebb...

Melyik nyelven könnyebb megtanulni autodidakta módon: olaszul, franciául, vagy németül?

Figyelt kérdés

Melyik nyelvet könnyebb egyedül elsajátítani felnőttként?


A nyelvtan tanulása számomra nem okoz nehézséget. Nekem mindig a kiejtés a keményebb dió. Mind beszédkor (amikor nekem kell megszólalnom), mind szóbeli szövegértéskor (amikor egy hallott szöveget kell megértenem).

Ilyen szempontból közelítve érdekelne.



2017. ápr. 29. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

A három közül biztosan a francia a legnehezebb, főként a kiejtés miatt. A németben a kiejtés könyebben megtanulható ott a der/die/das -al szívhat az ember, de annak elsajátítása nem is elsődleges fontosságú. Szóval én azt mondom:


Nehézségre: 1. Francia 2. Német 3. Olasz

Hasznosság: 1. Német 2. Francia 3. Olasz


Én a németet ajánlom, ha mindenképpen kihívást keresel akkor pedig francia, ha viszont az olasz nyelv tetszik (főként a kiejtés jön be nekem pl.) akkor tanuld azt. Bármelyik megtanulható kellő kitartással!

2017. ápr. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Eddig melyik nyelvet tanultad?
2017. okt. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Suliban
2017. okt. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Angolt és németet tanultam suliban.

Angolból van felsőfokú nyelvvizsgám, és napi szinten használom az angol nyelvet.

Németből középszinten érettségiztem, de azóta (jó pár éve) nem foglalkoztam vele.

A napokban kezdtem el újra azt Duolingon.

2017. okt. 9. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!