Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Autodidakta módon meg lehet...

Autodidakta módon meg lehet tanulni angolul?

Figyelt kérdés
Nem kell, anyanyelvi szinten, csak egy kb társalgási szinten, vagy csak hogy megértsem mondjuk az angol játékokat, videókat..
2017. ápr. 28. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2017. ápr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, meg lehet. Én úgy tanultam meg, hogy unalmamban nekiálltam angolul olvasni. Mit ne mondjak, egy mukkot nem értettem, de néhány szónak utánanéztem és aztán már ment. Saccra 3 éve kezdtem el, most folyékonyan beszélek. Annyi, hogy ha tényleg kommunikálni akarsz való életben is, gyakorold a beszédet, mert nekem az egy évet vett el, hogy miután csak angolul olvastam könyvet, néztem filmet, chateltem egy csomó emberrel angolul, egyszer csak úgy döntöttem, hogy én most akkor beszélni fogok. Hát nem ment :D

Persze, nem mindenkinek megy ilyen könnyen, én örülök neki, hogy szinte észre se vettem és megtanultam egy új nyelvet, de nekem a nyelvérzékem tényleg kiemelkedően jó. Ezt ellensúlyozza, hogy matekhoz pl hülye vagyok, mint egy féltégla. Ha nagyon akarod, menni fog, csak kitartás, és kommunikálj. Különben csak érteni fogod,a passzív nyelvtudásod meglesz, de mikor neked kéne valamit alkotni, az aktív, az nem fog menni. Szintúgy tapasztalat.

2017. ápr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én is valami ilyesféle technikára gondoltam, hogy elkezdenék angolul olvasgatni, amit nem értek utánanézek, hála istennek jó tulajdonságom, hogy viszonylag gyorsan megjegyzek/megtanulok dolgokat, így lehet hogy nekem sem lesz probléma. :)
2017. ápr. 28. 20:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Sok sikert hozzá :) Jönnek majd ilyen iq bajnokok, akik pampognak, hogy ezt tanár nélkül nem lehet, de ha levizsgáztam belőle, nem egyszer, szerintem elég bizonyíték. Nekem a tanárok nem hitték el, hogy magamtól tanultam meg.
2017. ápr. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

beszélgetni egy bizonyos szint után már kell valakivel


ez persze nem kell hogy tanár legyen Sok helyen vannak erre önképző körök akikhez odacsapódik akár egy önkéntes anyanyelvű is és segíti a többieket

2017. ápr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ami nekem sokat segített, de ehhez azért érdemes rendelkezni egy nagyon alap szinttel, hogy neten elkezdtem ismerkedni külföldiekkel. Különböző facebook csoportokban, mikor már hozzá tudtam szólni témákhoz. Lettek ismerősök is. Azokkal telefonon is beszéltem. Először nagyon izgultam, hogy ne nézzen értelmi fogyatékosnak. :D


De mostanra már nagyon folyékonyan beszélek.

2017. jún. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!