Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » The spirit is willing but the...

The spirit is willing but the flesh is weak. - Mi ez?

Figyelt kérdés
Mit jelent?
2017. ápr. 30. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:

A szellem kész, de a test gyenge.


Értelme:

Annak kifejezésére mondják, hogy lustaságunk és emberi gyengeségeink folytán gyakran nehezünkre esik jó szándékú kezdeményezéseket a gyakorlatba átültetni. Egy másik jelentésben - némi iróniával - arra is használják, ha idősebb ember (többnyire férfi) kívánná a szexualitást, de erre már fizikálisan képtelen.


Forrás:

[link]

2017. ápr. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 chtt ***** válasza:
100%

A Jane Eyre-ben léleknek fordították a spiritet, nekem személy szerint jobban tetszik ebben az összefüggésben, mint a szellem, de amúgy teljesen jó, amit az egyes ír (linktől függetlenül:)


... the spirit, I trust, is willing, but the flesh, I see, is weak. - A lélek kész, azt hiszem, de a test erőtelen, amint látom.


Ehen, jól rémlett, hogy a Bibliából idéz St. John:

Vigyázzatok és imádkozzatok, hogy kísértésbe ne essetek! Mert jóllehet: A lélek kész, de a test erõtlen. Máté 26,41

2017. ápr. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 chtt ***** válasza:
(ui.: úgy látom, fordítása válogatja, melyik ír lelket, melyik szellemet -- nekem Károli-féle van, s abban lélek vagyok, de hálón megvan ugyanez az idézet szellemmel is, szintén Máté 26,41-re hivatkozva)
2017. ápr. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is a lelek forditas jobban tetszik es azt is hasznalnam itt.
2017. ápr. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!