Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hiába van jó szókincsem...

Hiába van jó szókincsem németből, és értem is a szöveget, nem tudok gyorsan beszélni, és nem tudom a fejemben gyorsan összerakni a mondatokat. Mit tudtok tanácsolni?

Figyelt kérdés
Régóta tanulom a németet, most a beszédet szeretném fejleszteni, de nagoyn nehezen megy. Most egy könyvből a kérdésekre próbálok válaszolni, de nagoyn lassan megy, és akadozok is benne, pedig a téma egyszerű, úgy érzem nem azzal van a baj. Tudna valaki ötletet adni, mit tegyek?
2017. ápr. 30. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne figyelj a nyelvtanra közben. Ne gondolkodj azon, hogy helyesen mondod-e azt, amit mondasz, csak beszélj. Nézz sok német filmet, sorozatot, hallgass podcastokat.
2017. ápr. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ! még azt figyeltem meg, hogy hirtelen nem jut eszembe az adott kérdésre válasz, mármint nme tudok egy dolognak több előnyét és hátrányát felsorolni, mert magyarul sincs ötletem sokszor. Ezzel is megy az időm, amígy kigondolom. Ezzel kapcsolatban lenne ötleted?
2017. ápr. 30. 16:34
 3/6 anonim válasza:
Pont így vagyok ezzel én is.Felsőfokú beszédet is értem,de beszélni nagyon lassan tudok.Kiváncsi vagyok a tanácsokra
2017. máj. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Rick Mave ***** válasza:

Meglehetősen triviálisnak tűnő választ tudok csak adni: minél többet beszélsz az adott idegen nyelven, annál jobban, tehát gyorsabban és választékosabban fog menni (feltéve persze, hogy a beszéd gyakorlásával párhuzamosan állandóan tanulsz és csiszolgatod azt, ahogy és amit mondasz).


A kezdeti lassúság, töredezettség, a szavak kínos keresése persze frusztráló, de aki úszni tanul, az is hektikusan kapkodja a levegőt, néha rúg-kapál és nem képes szelni a vizet, mint a Katinka. Én azt tanácsolom, hogy egyrészről ragadj meg minden alkalmat, hogy beszélgess az adott idegen nyelven és ne szégyelld, hogy nyögvenyelősen megy csak, mert te is megértő lennél egy külföldivel, ha az így beszélne veled magyarul. Másrészről markolj kicsiket: próbálj meg néhány szóból álló tipikus, mindennap használt fordulatokat filmekből, könyvekből ellesni és sok-sok ismételgetéssel begyakorolni, ahogy egy színész tanulja be a szerepét. Ha nem szavakból, hanem fordulatok, félmondatok blokkjaiból rakod össze a mondandódat, akkor sokkal flottabbul fog menni a beszéd. Itt a GYIK-on már számtalanszor leírtam: egy nagy halom bemagolt egyedi szóból és nyelvtanból nem lehet folyékony és autentikus, tehát "németes" beszédig eljutni.


És nincs mit szépíteni rajta: nagy erőfeszítés, igazi megszállottság kell ahhoz, hogy egy nyelvvel ilyen intenzíven foglalkozzon az ember. De egy idő után el lehet a sikerélményig jutni, mert nagyon tud magának örülni az ember, ha egyszer csak azon veszi észre magát, hogy egyre flottabbul, folyékonyabban megy a beszéd.

2017. máj. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! A trukk tenyleg ez, tapasztalatbol! Azota sikerult a komplex kozepfok. Hajra mindenkinek, aki ezzel a problemaval kuzd, mint en korabban!
2017. jún. 15. 20:41
 6/6 Rick Mave ***** válasza:
Ich gratuliere dir zur bestandenen Deutschprüfung!
2017. jún. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!