Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudom összerakni az...

Miért nem tudom összerakni az angol mondatokat?

Figyelt kérdés
az igeidőket megértem de mondatok összerakása például nem megy pedig megtanulom a nyelvtant film szövegeit megértem. valaki van hasonló problémája? és ha igen mi oldotta meg neki? bármilyen tanács jól jönne eléggé elvagyok keseredve és szeretnék megtanulni angolul segíthetnétek

2015. márc. 27. 18:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Magyarul kb úgy pakolhatod össze a szavakat, ahogy szeretnéd, az van elöl, ami fontos.

Angolban mindegy mi a fontos, kötött szórend van.

Alany állítmány tárgy határozó jelző

I cleaned my room yesterday.

alany állítmány jelző időhatározó

alany: I/you/he/she... stb vagy cat/window... bármi, ami személyesnévmás vagy főnév

állítmány: ige (bármelyik ige bármelyik alakja)

a többi "lényegtelen körülményt" pedig a végére rakod pl szombaton, asztal alatt stb.

Érthető mit akarok mondani?

2015. márc. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
bocsi: my room tárgy nem jelző, elírtam
2015. márc. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Teljesen de gyakorlom a mondatok összerakását mégse megy illetve a filmekbe még a bonyolultabb mondatokat nem tudom leforditani
2015. márc. 27. 19:04
 4/11 anonim ***** válasza:
Mondjál példát, mit nem tudsz összerakni, látatlanban nem lehet véleményünk.
2015. márc. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyetlen mondatot se tudok összerakni pedig megtanulom szabályokat alkalmazni nem tudom a gyakorlatba ez a baj
2015. márc. 27. 20:00
 6/11 anonim ***** válasza:
Mondj egy konkrét mondatot.
2015. márc. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
szóval. eldöntendő egyszerű vagy folyamatos jelenes feladat, te összekeverted a kettő felépítését. ezt egy haverom mondta ő nagyon jó angolos anyenyelvi szinten beszéli
2015. márc. 27. 20:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Az egyszerű és folyamatos jelen aztán igazán egyszerű, I go - I am going, az egyik az ige 1. alakja, a másik létige+-ing-es alak, egyik szokásos, másik most történik. Tele van az internet ilyen gyakorlatokkal.
2015. márc. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És valakinek valami ötlete?
2015. márc. 27. 20:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Mért nem érted meg, hogy így nem fogsz kielégítő választ kapni? Azt se tudjuk, milyen szinten vagy. Nem vagy képes egy példamondatot leírni, amiből kiderülne, hogy mi nem megy.
2015. márc. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!