Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A vizsgabarát változás TELC-en...

A vizsgabarát változás TELC-en mennyire igaz, és hogyan működik?

Figyelt kérdés

Egy részt arra lennék kíváncsi, hogy ezzel a változással B2-es szinten a feladatok nem lettek-e nehezebbek?


Illetve, hogy az oldalon az van kiírva -egy táblázatban ábrázolva - , hogy februártól Komplex nyelvvizsga-bizonyítvány összesen 60 %-ot kell elérni (?), tehát teszem azt, hogy ha az írásbelim átlaga 30 % és a szóbelim is 30 % akkor az ugye összesen 60%. Akkor ezek szerint meg van a sikeres Komplex nyelvvizsga? Ezt nem nagyon értem, mert odáig oké, hogy A készségenként elérendő 40% nem változik. Viszont az oldalon a táblázat felett egy ilyen szöveg is van: "akkor a gyengébben sikerült rész vizsgát kompenzálni lehet a jobban sikerült másik résszel, ha a szóbelin és írásbelin mutatott teljesítmény átlaga eléri a 60%-ot." Akkor viszont az előbb említett példám nem releváns. Ebben kérném a segítségeteket, hogy ezt akkor most hogyan kell értelmezni, hány százalékosnak kéne minimum az írásbelimnek és a szóbelimnek lennie, hogy sikerüljön a komplex nyelvvizsgám.

Ja és a link: [link]


Válaszokat előre is köszönöm. Bunkó,alpári kommentek kérem kíméljenek. Nem vagyok zseni, matekból meg aztán végkép.. Egy segítségért jöttem az oldalra, mint mindenki más. Az értékes, segítőkész válaszokat előre is köszönöm.



2017. máj. 4. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:

LÉNYEG:

#1 Készségenként (Olvasott szövegértés, Fogalmazási készség, Hallott szövegértés és Beszédkészség) el kell érni külön-külön a 40%-ot.

#2 példák sikeres KOMPLEX-re:

a; írásbeli 55% Összességében (és készségenként a minimum 40% elérése megtörtént) a szóbeli pedig 65% (és készségenként....) akkor ez KOMPLEXEN(átlag) (55+65)/2 = (120)/2 = 60 % -os az eredmény tehát SIKERES...

b; írásbeli 43% összességében a szóbeli pedig 81% (a szóbeli és az írásbeli készségeken is értelemszerűen külön-külön a 40%-ok elérése megtörtént) ezen esetben (43+81)/2 = 62% -os az eredmény tehát SIKERES...


ÖSSZEGEZVE: írásbeli részen külön minden készség részen érd el a 40%-ot , ugyanez vonatkozik a szóbeli részre is , azonban ennyi nem elég a sikeres komplexhez , ahhoz azt kell , hogy az írásbeli teljes eredményének és a szóbeli teljes eredményének átlagát kell venni , és hogyha ez az átlag legalább 60%-ra jön ki akkor sikeres komplexen a nyelvvizsga, hogyha nem akkor pedig értelemszerűen nem az

2017. máj. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Így már értem. Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2017. máj. 4. 21:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Én olyan tuti hogy nem mennék telcre mint amennyire Paula a foltos boci. Szerintem sokkal nehezebb bárminél.. pl. origón elég a baráti levelet tudni itt meg a lenti testrészem tudja mi van és még időre is szabják...
2017. máj. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy a lenti testrészed tudja, mert az agyad nagyon nem. :D
2018. máj. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!