Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgára felkészülés otthon?

Nyelvvizsgára felkészülés otthon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék a nyáron angol középfokú Telc nyelvvizsgát csinálni. A vizsga előtt 20 órát kell járni a nyelviskolába kötelezően ezt tudom. Külön órákra sajnos nem tudok eljárni anyagiak miatt.

Tudnátok javasolni valamilyen oldalakat, amelyek megkönnyítenék a dolgomat a felkészülés folyamán? A gimiben 4 évig tanultam angolt, az alapjaim már megvannak.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. máj. 2. 00:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt a kotelezo dolgot hol olvastad? Mert ket kozepfoku nyelvvizsgam van, az egyiket epp egy honapja raktam le, oreg sem vagyok, de soha egy percet nem jartam nyelviskolaba :D.
2017. máj. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A nyelviskola honlapján, ahol szeretném csinálni a vizsgát. Azt hittem, hogy máshol is így van. :)
2017. máj. 2. 07:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet nem lehet nyelvvizsgahoz kikotni, ha ok megis kikotik, akkor maximum a penzsovarsag ordit roluk, meg az hogy lehuzas:). Ha meg a telc-re akarsz menni, akkor mehetsz nyugodtan, ott sem kell semmilyen kotelezo jellegu nyelviskolai szolgaltatast igenybe venned. Amit arra koltenel, inkabb koltsd magantanarra. De egyebkent nyelvtanulashoz tippek: minel tobb nyelvhasznalat, elo beszed, hallgatas, es probald a napod reszeve tenni (vannak tok jo radiok pl.). Szotanulashoz mindig mondatokat, szerkezeteket tanulj (ehhez ajanlom az ANKI-t), es a lenyeg ne stresszeld tul. Ne akard megtanulni az utolso nyelvtant is szorol szora, hanem hasznald:).
2017. máj. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyen kötelező dolog nincs. Néhány hónapja csináltam TELC felsőfokút, és a közelükbe se mentem a vizsga napjáig.


Nem kötnek ki ilyet. És igen, simán meg lehet otthon tanulni mindent, ami a vizsgára kell.

2017. máj. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!