Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent a 'Checked syllable...

Mit jelent a 'Checked syllables' (Wikipédiáról) a thai nyelvben? Hogyan tudnám a nyelvtani részt gyakorolni?

Figyelt kérdés

Nemrégiben elkezdtem tanulgatni a nyelvet és nagyon megtetszett. Tudok néhány betűt, de annak tanulása még folyamatban van. A kiejtéssel igazából nincs is sok problémám, és nem olyan nehéz mint amilyennek tűnt először. Viszont egy dolog, ami nagyon összezavart, és nem értem eléggé.

Olvastam, hogy a thai nyelvben öt hangszínt különböztetünk meg, amiket ha máshogy ejtjük mást jelentenek. (mid, low, falling, high, rising) <--angolul találtam csak, így ezt tudtam leszűrni idáig. A kérésem/kérdésem az lenne, hogy van-e ezeken belül más szabály is, és ha igen, mik azok? Itt például ír valamit, de azt már abszolút nem értem:

[link]


Legalábbis amit nem értek, az a Checked syllables. Az mitől más/mi a lényege?


Ezen kívül ha még lehetne egy kérésem, akkor tudna valaki ajánlani akár angol nyelven is, valami thai nyelv gyakorlófüzetet/könyvet?(pdf is lehet) A nyelvtani részét szeretném megismerni jobban, de nem tudom, hogy hogyan kezdjek neki.

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget.



2017. máj. 8. 14:31
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!